21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Seo Çalışmalarında Merak Edilenler

Seo Çalışmalarında Merak Edilenler

Seo Çalışmalarında Merak Edilenler hazırladığınız web sitelerinizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ile milyonlarca rakibinizi gerilerde bırakmanız mümkün olacaktır. Her dönem yeni SEO trendleri meydana gelebiliyor. Bu trendlerin ana hedefi daha fazla doğal ziyaretçi trafiğidir. Bu şekilde daha fazla satış ya da görüntülenme elde edebilirsiniz. Bazı durumlarda ise çalışmaların başarısızlıkla sonuçlanması mümkündür. Bu alanda SEO çalışmalarında merak edilenler arasında farklı deneyimler bulunabiliyor. Arama motorlarında ilk sıralarda olamadığınızda hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilerinizi farklı bir siteye kaptırmış olabiliyorsunuz. Rakiplerinize ilk sıraları kaptırmamak adına sektörünüzde detaylı aramalar yapmalı ve bu analizler ışığında doğru anahtar kelimeler ve uyumlu SEO çalışmaları ile sitenizin popülaritesini yükseltmeye çalışmalısınız.

Bu alanda bazı anahtar kelimeler arama sonuçlarında olmayabiliyor Bunun ana nedeni, özel bir sayfaya sahip olmamalarındandır. Google üzerinde bir kelime yazarak arama tuşuna bastığınızda yazdığınız kelime ile en alakalı sonuçlar listelenir. Aranan kelimelerle ilgili özel bir içeriğiniz olmadığında arama motorlarını sitenizi fark etmesi mümkün olmayacaktır. Bazı SEO çalışmalarında merak edilenler arasında SEO çalışmaları kötü olan sitelerin zirvede olması gibi tezatlıklar bulunuyor. Bu durumu en iyi açıklayan etken sitenin yaşının büyük olması olabilir. Ya da herhangi bir işlem yapılmasa da sitenin bir süre daha zirvede kalması şeklinde yorumlanabilir. Ancak SEO çalışmaları kötü olan bir sitenin daima ilk sıralarda kalması beklenemez.

SEO konusunda bir çok metot uygulayan sitelerin sonuç elde edememesindeki neden ise analizler yaparken yanlış yönlendirmeler yapılması olabilir. Sitenizin yükselememesinin nedeni yetersiz çalışmalar ya da site içeriğinizin denge yüzdesidir. SEO alanında kendi kendinizi bir şeyler yapmaya çalışırken arama motorları odaklı olarak pek çok makaleler yayınlanmakta ya da anahtar kelimeler üzerinde çalışmaların sürdürülmesidir. Özellikle kolay backlink elde ederek sitenin yükselmesini beklemekte çok mantıklı bir iş değildir. Bu alanda SEO çalışmalarında merak edilenler arasında en çok ziyaret edilen sitelerin yerini nasıl koruduğu da yer alıyor. Bu tarz sitelerin yenilikçi olmaları ortak özellikler arasında yer alırken, kullanıcı odaklı içerikler hazırlanması da bir başka önemli konu olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Harita Sıralamasının Önemi başlıklı makalemizde harita sıralaması ve harita sıralamasının önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

 

One response on “Seo Çalışmalarında Merak Edilenler

  1. […] önceki yazımız olan Seo Çalışmalarında Merak Edilenler başlıklı makalemizde bütünsel seo çalışmaları ve seo’da merak edilenler hakkında […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir