16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Firmaları

Seo Firmaları

Seo Firmaları  farklı alanlarda hizmetler sunabiliyor. Kurumsal ya da bireysel olarak bu hizmetler sunulmaktadır. Web sitenizin için hangi alanda SEO hizmetleri almanız gerekliliği hakkında bir fikriniz bulunmuyorsa bu hizmetlerin ne demek olduğuna bir bakalım. Bireysel SEO çalışmaları profesyonellik içermeyebiliyor. En büyük dezavantajları arasında muhatap bulamama gibi sorunlar oluşabiliyor. Ya da destek alamama da bu anlamda oldukça can sıkabiliyor. Bire bir olarak yapılan işlerde sadece karşılıklı güvene dayanan çalışmalarda herhangi bir yasal bağlayıcılık olmadığı için bu tür riskler hep olabilecektir. Kurumsal SEO çalışmalarında ise daha fazla destek bulabilmek mümkündür. Ülkemizde bu sektör henüz gelişmeye devam etmekte ve yurt dışında olduğu gibi 20- 30 kişilik ekipler şeklinde çokta fazla yapılmıyor.

Öncelikle çalışacağınız firmaların daha önceki başarılarını rahatlıkla size gösterebilmesi gereklidir. Bunun için referans kısmı oldukça önem taşıyor. Özellikle rakiplerinin çalışmalarını anti- SEO çalışmaları ile boşa çıkarmayı amaçlayan çalışmalarda uzak durulması gereken SEO firmaları arasında yer alıyor. Kendi çalışmalarınızın pozitif bir şekilde ilerlemesi için öncelikle şu sorulara cevap verilmesi gereklidir. SEO nedir, neden bu çalışmalara ihtiyaç var, beklentim nedir, bir SEO uzmanı ile neden anlaşmalıyım. Bu soruların cevapları ile ihtiyaçlarınızı analiz edebilir ve kendinize has stratejilerle ilerleyebilme imkanı elde edebilirsiniz. SEO uzmanları seçerken farklı kriterlere dikkat etmek çok önemlidir.

Doğru SEO firmaları seçebilmek için dikkat edilecek ilk özellik örnek çalışmaların gösterilmesidir. Bu alanda SEO tavsiyeleri çok değerlidir. Tercih ettiğiniz firma çalışmalarınıza yönelik eğitimler vermeli ve stratejik yönlendirmeler yapmalıdır. SEO çalışmalarında profesyonellik çok önemlidir. Bu nedenle kurumsal bir tecrübede önem verilmesi gereken bir başlık olacaktır. Ekip çalışmalarının uyumu, periyodik olarak raporlamaların yapılması bu alanda başarı sağlar. En önemli SEO faktörleri arasında içerik geliştirme, link inşası gibi başlıklar yer alıyor. Özellikle abartılı sözler veren firmalardan özellikle kaçınmanız gereklidir. Hiç kimse çok kısa bir süre mucizeler ortaya çıkaramaz. Verilen garantilere de dikkat edilmelidir. Çok kısa sürede bu işi yapacağını söyleyen firmalar hacklink metotları kullanabiliyor ve bir süre sonra arama motorları sitenizi banlayarak çok büyük zararlara uğramanıza neden olabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bing Arama Motoru İçin Seo İpuçları başlıklı makalemizde bing arama motoru için seo ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Firmaları

  1. […] önceki yazımız olan Seo Firmaları başlıklı makalemizde kurumsal seo hizmeti hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir