21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Seo İçeriğinde Etkili Özellikler

Seo İçeriğinde Etkili Özellikler

Seo İçeriğinde Etkili Özellikler bir web sitesinin hazırlanmasında içeriğindeki görseller, metinler, videolar ve tasarımların bütünlük sağlaması SEO açısından uyumluluk oluşturacaktır. İçerik olarak makale üretimlerinde istikrarlı bir takibin yapılması gereklidir. Bu alanda SEO içeriğinde etkili özellikler arasında sabır, istikrar getirecektir. Önceliğiniz kaliteli içerik hazırlamak olmalıdır. SEO puanınızın artması için, sitenizdeki girişleri düzenlemeniz gerekli ve kaliteli sayfalar hazırlayarak sitenizin geleceğine yatırımlar yapmanız, ziyaretçi akışını artıracaktır. Bu alanda öncelikle hit getirebilecek bir başlık seçimi arama motorları tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır. Sağladığınız içeriklerle maksimum uyumlu başlıklar kullanmak gerekli, özellikle başlıklarınızda nasıl ve neden gibi kelimeler kullanmak avantaj getirecek özellikler arasında yer alır.

Bu alanda içerik oluşturulurken açıklamalar kullanılmalı ve etiketler doldurularak daha fazla ziyaretçi çekmeyi amaçlamalısınız. Bu alanda isabetli ön görüler için gerekli analizlerin ardından uygun kelimeler kullanarak bu özellikleri tamamlayabilirsiniz. Özellikle SEO içeriğinde etkili özellikler arasında içeriğinizin gündemi takip etmek yer alır. Gelişmeleri takip etmek ve uygun başlıklarla sayfanızda yayınlamak, ziyaretçilerinizin sayfanızı tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlayacaktır. Başlıkta kullandığınız kelimeleri bölümlere ayırarak, makale içerisinde kullanabilirsiniz. Ancak imla hataları yapmamalı ve anlam bozukluklarına yer vermemelisiniz. İçeriklerinizde doğru resim seçimi de çok önemlidir. Bu alanda ücretsiz resimleri kullanabilir, bu resimleri özgünleştirebilir ya da ücretli resimler kullanarak özgünlük elde edebilirsiniz.

Sitenizde kullandığınız içerik sayısı tamamen yöneticisine bağlıdır. Ancak SEO içeriğinde etkili özellikler arasında ideal içerik sayısı tespiti de bulunuyor. Bunun için kendiniz için bir periyot belirleyebilirsiniz. Yoğun bir temponuz var ise bile hafta bir olarak ekleyeceğiniz içerikleriniz başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Önemli olan belirlediğiniz düzeni aksatmadan içerik eklemeye devam etmek olacaktır. Hafta da bir içerik eklemek, biraz yavaş bir periyot olsa da, düzenli bir şekilde bu çalışmalara devam ettiğinizde arama motorları düzeninizi fark edecektir. Vaktiniz bol ise günlük bir ya da iki makale ekleyerek te güncellik elde edebilirsiniz. Bu mesaj arama motorları için çok önemlidir. Arama motorları bu sayede arama motoru botların sitenize uğrama sıklığını görecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Url Normalleştirme başlıklı makalemizde url normalleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo İçeriğinde Etkili Özellikler

  1. […] önceki yazımız olan Seo İçeriğinde Etkili Özellikler başlıklı makalemizde seo içeriğindeki en etkili özellikler hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir