19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO İpuçları

SEO İpuçları

SEO İpuçları ile çalışmalarınızı çok daha başarılı bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Pek çok rakibinizin bulunduğu bir alan içerisinde SEO çalışmaları sitenizi ön plana çıkarabilecektir. Çünkü ilk sıralarda yer almak web siteleri için geniş bir kitleye hitap edebilmek ve seçilen anahtar kelime üzerinden hedef kitleyi elinde bulundurmak anlamına gelebilecektir. Bu alanda web sitelerinin bazı püf noktalarına yani ipuçlarına ihtiyacı bulunuyor. Bunlardan birincisi olarak blog yazma önerilebilir. Çünkü web sitenizi ancak bu şekilde sürekli güncel tutabilirsiniz. Blog kullanımları uzun vadeli yatırımlar olarak değerlendirilebilir. Genel olarak bakıldığında arama motorlarında sıranızı bile artırabilir. Doğru kullanıldığında avantajlı bir ipucu olacaktır.

SEO çalışmalarınıza yön verebilmek adına analizlere çok fazla önem vermeniz gereklidir. Sıralamalarını bu nedenle her zaman kontrol etmek önemlidir. SEO Quake gibi programlarla Google sıralamanızı çok daha kısa bir süre içerisinde bulabilirsiniz. Oluşan herhangi bir neden dolayısı ile sitenizi taşımanız gerekli olabilir. Bu çalışmalar içerisinde de SEO ipuçları ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle bu süreç içerisinde ekip çalışmalarına ihtiyaç duyabilir ve alt domainde herkesin bir noktada bulunması gerekliliğini testler ve analizlerle kontrol etmek gereklidir. Taşıma işi oldukça zahmetli olacaktır. Bu nedenle yeni sitenin eskisinden daha iyi olduğuna emin olmanız gereklidir. Denetleme araçlarının hazır olması ve eksiksiz olarak hazırlanacak 301 yönlendirmeleri de unutulmaması gereklidir.

Yeni sitenin duyurulması, son işlemler için oyalanmamak ve kalite kontrolünü unutmamakta çok önemlidir. Bunların yanında dünya çapında en çok ziyaret edilen kanal You tube olmaktadır. Bu nedenle sayfanızın you tube optimizasyonuna önem vermeniz gereklidir. Bu alanda en önemli SEO ipuçları arasında sayılabilir. SEO uyumlu makale yazımı da her SEO uzmanının en fazla dikkat ettiği kısım olmaktadır. Anahtar kelime yoğunluğu, özgün ve kaliteli içerikler, faydalı ve öz anlatımlar da çok önemlidir. Anlamsız kelimelerin çokluğu, devrik cümleler, anlatım bozuklukları kalitesiz yazılar ortaya çıkmasına neden olabilir. SEO ajansları ile işbirlikleri yapmanız gereklidir. SEO açısından stratejik bir öneme sahip olan Long Tain Keywords yani uzun kuyruklu anahtar kelime uzunluğuna da dikkat edilmesi gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Ve Anahtar Kelime Belirleme başlıklı makalemizde seo ve anahtar kelime belirleme hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO İpuçları

  1. […] önceki yazımız olan SEO İpuçları başlıklı makalemizde seo ipuçları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir