1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Keywords Optimizasyonu

Seo Keywords Optimizasyonu

Seo Keywords Optimizasyonu SEO çalışmalarındaki en değerli başlıklar arasında yer alır. Öncelikle keyvord ne demek onu açıklayalım. Kelime anlamı anahtar kelime olan bu başlık, içerik ile konunun doğrudan alakası bulunmaktadır. Sayfa içerisindeki en önemli kriter olan anahtar kelime kullanımımda bitişik yazılması gibi hatalardan özellikle kaçınmak gereklidir. Tek kelime olarak kullanılabileceği gibi 6- 7 kelimeden de oluşabilir. Arada mantıklı bir kullanım için anahtar kelime içinde boşluk ve virgüllerin bulunması gereklidir. Esasında anahtar kelime kullanımı ne kadar temiz ve öz olursa o kadar daha iyi olacaktır.

Anahtar kelime içeriğinin farklı bir görevi vardır. Hedef barındıran bu kelime aynı şekilde tekrar etmeyen ve uyuşmayan etiket grubu olarak kullanılır. Bu alanda Seo keywords optimizasyonu yapılırken tamamen küçük harf kullanmaya özen gösterilmelidir. Bunun yanında 6 adet kelimeyi de geçmemelidir. Özellikle anahtar kelime hedef içeriğin bir özeti olarak kendini belli ettiği için bir sayfada altın adetten fazla konu olması çok ta mantıklı değildir. Tüm dünyada olduğu gibi virgül, boşlu sistemi kelime ayrımlarında kullanılmaktadır. SEO çalışmalarında doğru anahtar kelime kullanımlarına önem verilmektedir. Etkili bir optimizasyon için anahtar kelimenin üç adet olarak kullanılması önerilebilir. Örneğin kalem olarak seçilen ilk anahtar kelime sonrasında kalem fiyatları, kalem özellikleri şeklinde kullanımlara da yer verilebilir.

Link uyum kontrolü aracı ile Seo keywords optimizasyonu yaparken doğru kullanımlar oluşturulabilir. Bu araç içerisinde anahtar kelimenin sayfa kullanımlarındaki uyumlarını da görebilirisiniz. Geleceğe yatırım yapmak, organik ve doğru yatırımlar kullanmak için SEO çalışmalarınızda etkin bir strateji takip etmeniz gereklidir. Özellikle doğru anahtar kelime kullanımı ile arama motorlarında üst sıralarda listelenebilmek için çok fazla avantaj elde edebilirsiniz. Arama motorlarına uyumlu SEO çalışmaları ile sitenizin her geçen gün daha kalıcı adımlarla daha hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz. Artık yapay olarak oluşturulmaya çalışılan site içeriklerini Google anında tespit edebiliyor. Bu nedenle hedeflediğiniz başarı için daha doğal yollarla ve etkin araç kullanımları ile sayfanızın öne geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Link Yapısı başlıklı makalemizde seoda sayfa uzantılarını kaldırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Keywords Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Seo Keywords Optimizasyonu başlıklı makalemizde seoda seo keywords optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir