1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Link Yapısı

Seo Link Yapısı

Seo Link Yapısı verimli sonuçlar elde edebilmek açısından önemlidir. Yapılacak SEO çalışmalarının arama motorlarına uyumlu olması çok önemlidir. Her web sitesi için arama motoruna uygun URL çalışmaları avantaj oluşturacaktır. İnternet siteleri yüzde 90 oranında sef link yapısına geçmiştir. Bu yapı daha da derli toplu bir imaj oluşturuyor. Bunun yanın ise sayfa oluşumunda yer alan bilgileri de anlamanızı sağlayacak bir kullanımlar oluşturacaktır. Örnek olarak haber sitesinin linki üzerinde hazırlanan içeriğe ait bir başlık kullanıldığında sadece URL kısmını inceleyerek te konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu da arama motorlarına uyumlu bir kullanım olarak sitenizin öne çıkmasında etkili olacaktır.

Arama motorlarının yapısında yapay zeka uygulamalarına daha fazla yer veriliyor. Bu da SEO çalışmaların daha da önemli olması anlamına geliyor. Link yapısında tercih edilen sefh link kendi içinde üç farklı kullanımlarda bulunuyor. Bunun için SEO link yapısı başlığında. html uzantılı kullanımlar tercih edilebilir. Başına html alarak kullanılan bu yapılarda sitelere rastlamak mümkün olabiliyor. Bunun yanında. php uzantılı link yapıları da bulunuyor. Bu tarz siteler sadece php scriptleri ile çalışabilmektedir.  Bu nedenle bu uzantıyı almaları gerekli olmaktadır. Yazılımcılar için bu tarz link yapıları oluşturmak daha kolay olsa da SEO açısından herhangi bir avantajı çok fazla bulunmuyor.

En son SEO link yapısı kullanımları arasında klasör şeklinde tercih edilen seçenekler bulunuyor. Panda arama motorları içerisinde son algoritma güncellemesinde yer alan bir yapı olmakta ve bu url yapısı yüzde 6 oranında bu güncellemede öne çıkmaktadır. Hem SEO uzmanları hem de SEO firmaları tarafından en çok kullanılan yapılar bu link yapısı olarak tercih edilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir hususta link yapısının kısa olmasıdır. Link yapısı kısa olduğu müddetçe arama motorlarının algılaması da çok daha güçlü olacaktır. Bu nedenle sefh yapısı içerisinde kullanımlarında yanında kısa linkler kullanmakta, SEO çalışmalarında tercih edilen ve sonuç veren bir kullanım olmaktadır. Link yapıları içerisinde dosya adı şeklinde kullanımlar ise arama motorlarının algılamasına güçleştireceğinden önerilmez.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Title Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo title optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Link Yapısı

  1. […] önceki yazımız olan Seo Link Yapısı başlıklı makalemizde seoda sayfa uzantılarını kaldırmak hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir