17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Seo Makale

Seo Makale

Seo Makale yazmak, arama motorlarının içeriğinizi daha kolay bularak size en kolay ulaşımın sağlanmasının yoludur. Seo uyumlu makale yazmanın belli kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara uymak sizin içeriğinizin üst sıralara tırmanmasına yardımcı olacaktır. Tabi ki sadece Seo ya uygun makale yazmak değil anlamlı bir makalede yazmak gerekir. Düşününki içeriğiniz ilk sıralarda yer almakta ancak siteye tıklanıldığında yetersiz ve anlamsız içerik yer alıyor. İşte bu noktada ziyaretçilerin sizin sitenizi ziyaretleri kısa sürüyordur. Google bunu hemen belirleyecektir. Bunun ardından kullanıcılar başka içerik arayışlarına girecektir ki bu istenmeyen bir durumdur. Bu durum içeriğinizin kullanıcıya faydalı olmadığını göstermektedir. Ayrıca anahtar kelimeler de Seoya uygun makale yazmanın en kilit noktalarından biridir.

Bu yüzden denebilir ki gerekli kurallar yerine getirilmediğinde içeriğinizden istediğiniz karşılığı bulamayabilirsiniz. Çünkü google kullanıcılardan zekidir. İçeriği, kullanıcıların faydasına olup olmadığını belirlediği kurallara göre test eder. Seo makale açısından bir başka nokta ise makalenizin özgün içeriğe sahip olması gerektiğidir. Çünkü kopya olan tüm makaleler Google botları tarafından sürekli taranmakta ve kopya içerik olarak tespit edilmektedir. Bu doğrultuda eğer içerikleriniz kopya ise değil yükselmek arama motorlarında hızla aşağıya çekilebilirsiniz. Bu hataya düşmek istemiyorsanız makale yazmadan önce iyi araştırma yapmalı ve bu yönde kendi cümlelerinizle özgün içerik üretmelisiniz.

Makalelerin uzman kişiler tarafından yazılması da oldukça önemlidir. Böylece içerik özgün olurken imla kuralları ve anlam bütünlüğü gibi konularda birliktelik sağlanmış olur. Seo makale konusunda birde optimizasyona dikkat etme kriteri vardır. Bunlar meta tag, description ayarları, tittle, URL yapınızın ayarlanması olarak sıralanabilir. Kısaca bahsetmek gerekirse: meta tag, arama motorlarının sitenizi tanınmasını sağlayan kodlardır. Yani “sitemde bu anahtar kelimeler ile ilgili içerik var” demenizi sağlar. Tittle, sitenizin tarayıcı sekmesinde görünen kısımdır. Bu kısmı kısa yazmak ta fayda vardır. Description, sitenizde bahsedeceğiniz konudur. Tıpkı tittle gibi description da kısa olmalıdır. İçerikten bahsetmelidir. URL yapınız ise teknik olarak sitenizin hangi yapıyla diğer yapılara bağlı olduğunu göstermektedir. Tüm bu özellikler sitenizin Seo uyumlu makale yazmanızı sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Makalesi başlıklı makalemizde seo makalesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir