24 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Rekabeti

Seo Rekabeti

      Seo Rekabeti SEO çalışmalarında sağlanan bütünlük sitenin başarısına doğrudan etki eder. Bu alanda en çok zorlanılan konuların başından anahtar kelime araştırma süreci yer alıyor. Bu süreç SEO rekabeti açısından en temel konu başlığı olmaktadır. Hemen hemen her proje için belirli bri strateji belirlenmesi gereklidir. Bunun için ilk adım olarak anahtar kelime araştırmaları ile işe başlanır. Web sitenizin hedef kitlesi baz alınarak yapılan araştırmalarda bu hedef kitlenin beklentilerinin belirlenmesi daha kısa bir süre içerisinde daha hızlı mesafe kat etmenizi sağlayacaktır. Kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilmek için öncelikler belirlenerek işe başlanmalıdır. Genel olarak bakıldığında anahtar kelime rekabeti ile reklam verenler arasında bir yakınlık vardır. Ancak hedef kitlesi farklılaştıkça bu yakınlıkta net bir veri olamayacaktır.

Bu nedenle çok daha net bir şekilde sonuçlar elde edebilmenizi sağlayacak araçlara ihtiyacınız olacaktır. SEO endüstrisi içerisinde bu alanda hazır çözümler bulunuyor. Bunun için Türkçe aramalar için kullanabileceğiniz çözümlerde bulunuyor. Bu alanda SEO rekabeti için test metodolojisi kullanmanız gerekli olabilir. Farklı başlıklar üzerinden değerlendirilecek test kullanımları çok daha hızlı bir şekilde mesafe kat etmenizi sağlayacaktır. Hızlı bakış verileri kullanabilir, bu şekilde anahtar kelimelerinizin rekabet gücünüzü ölçebilirsiniz. Bunun için büyük veri setleri kullanabilmeniz gerekli olacaktır. Detaylı bir şekilde bakış verisi kullanmak için özellikle kısa kelime gruplarında ayrıntılı veriler elde edebilirsiniz. Bunun için kısa anahtar kelimelerin listelenebileceği tüm metrikleri kullanmanız gereklidir.

ANAHTAR KELİMELERDEKİ SEO REKABETİ

Bunun yanında bazı servisler sayesinde pek çok veriye ulaşabilmek mümkündür. İyi bir danışmanda bu alanda olmazsa olmazlarınız arasında yer alıyor. Bu verileri excele taşımak için ne kadarını dışarı çıkarabileceğinizi de az ya da çok bilmeniz gereklidir. Etkili bir SEO rekabeti içinde bazı ip uçlarına sahip olmanız gereklidir. 1 den 10 a kadar gelişen zorluk dereceleri bulunuyor. Anahtar kelimelerinin ölçülmesi için farklı arama hacimleri kullanılabiliyor. Bu şekilde elinizdeki verilerin performasnlarını ölçümleyebilmek için tool geliştirilmiştir. Anahtar kelimeleri doğru seçerek, hedef kitlenize doğrudan ulaşabilir ve performans analizleri yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Robots Txt Generator başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Rekabeti

  1. […] önceki yazımız olan Seo Rekabeti başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir