23 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Ve Reklam İlişkisi

SEO Ve Reklam İlişkisi

SEO Ve Reklam İlişkisi arasındaki tutarlık sayesinde verimli çalışmalar elde edebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında sitenize gelen linkler ve bu alanda sitenizin hitleri aynı oranda ilerlemesi gereklidir. Bu uyum özellikle Caffeine sistemi içerisinde önemli olmaktadır. Bu sistem yapılan güncellemelerle sıralama sistemi tamamen değişmiştir. Bu sistem Google için çok yeni bir pencere açıyor. Eski dönemlerde yapılan indexleme çalışmalarında belirli katmanlar bulunuyordu. Özellikle yapılan bir yeniliğin botlar tarafından görülebilmesi çok uzun sürüyordu. Yapılan güncellemeler ile birlikte artık Google yenilikleri çok daha hızlı bir şekilde indeksleyebiliyor. Farklılık olarak blog sayfalarına baktığınızda link alım çalışmalarının ve yorumların hızlı bir şekilde artması aynı oranlarda hitinizin artması üzerinde de katkı getirmeyecektir.

Aradaki uyumsuzluğun olması SEO çalışmalarının doğallıktan uzak olması anlamına gelecektir. Doğallığı kaçan bu çalışmalarda manipüle edilmiş olur.  Özellikle Google son yapılandırılan algoritmaları ile çok daha mükemmel bir şekilde kıyaslamalar yapabiliyor. Google elde ettiği verileri kıyaslayarak çalışmalarınızın doğal olup olmadığını anında anlayabiliyor. İşim tam da bu kısmında ise SEO Ve Reklam İlişkisi devreye giriyor. SEO çalışmalarınıza doğal bir hit sağlayabilmek için reklam çalışmalarına yönelebilirsiniz. Reklam çalışmaları web sitelerine pek çok avantaj sağlar. Bunlar arasında sitenin daha da çok grafik aracılığı ile tanıtılmasıdır. Ayrıca sitelerden reklam alarak ta backlink alanında kendinizi geliştirmiş olursunuz.

Reklam çalışmalarının görünürlük oranları ilde web sitenizin hitinin artmasını sağlayabilirsiniz. Bir web sitesinde reklamların görünürlük oranları site içeriğinizdeki uyuma, popülaritesine göre değişebilir. Bunun yanında reklamların boyutu ve konumu da SEO Ve Reklam İlişkisi açısından çok önemlidir. Siteye ait sayfaların sayısı da bu alanda hesaplanan bir kriter olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir başlık ise site içeriğiniz ile uyumlu olan web sitelerine reklam vermek olmalıdır. Bu şekilde potansiyel bir müşteri profili sağlayabilirsiniz. Ayrıca reklam verilen site içerisindeki sayfa sayısının da fazla olması da sitenizden elde edilecek olacak backlinleri artıracaktır. Bu da reklamların görüntülenmesi sayısında hedeflenen artışın oluşmasını sağlayacaktır. Bu alanda reklam çalışmaları sitenizin doğal olarak popüler olmasına katkı sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma başlıklı makalemizde site içi seo içerisinde hiyerarşik yapı oluşturma hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Ve Reklam İlişkisi

  1. […] önceki yazımız olan SEO Ve Reklam İlişkisi başlıklı makalemizde seo ve reklam ilişkisi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir