30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

Seo Sektörünün Güven Sorunu

Seo Sektörünün Güven Sorunu

Seo Sektörünün Güven Sorunu kötüye kullanımlardan kaynaklanmaktadır. SEO çalışmaları genel olarak bakıldığında internet alanında yapılan ticaretin en önemli yardımcısı olmaktadır. Gelir paylarının da en önemli kaynağı olarak bu çalışmaların tanımlanması da mümkün olabilir. Özellikle orta ve çok daha büyük ölçekli firmalar önemli oranlarda SEO alanında yatırımlar yapmaktadır. Bir nevi sektöründe lider olabilmek içinde bu yatırımlar gereklidir. Ülkemizde SEO çalışmalarının başlangıcı olarak 4- 5 yıl önceyi gösterebiliriz. Ancak son bir iki yıldan bu yana önemli bir kazandığı da görülmektedir. Bu alanda pek çok site açıldığını görebilirsiniz. Hatta firmalar bünyelerinde SEO birimleri de bulundurmaya başladı.

İnternet üzerindeki Pazar payının büyük olması bu alandaki rekabetin artmasına neden olmuştur. Bu alanda birkaç makale okuyan herkes SEO sektöründe yer almak için girişimlerde bile bulunabiliyor. Pek çok web tasarım firmasının da bu alanda firmalara SEO alanında hizmetler vermek için bu sektöre girdiği de görülüyor. Hal böyle olunca da pek çok girişim hüsranla sonuçlanabiliyor. Bu alanda SEO Sektörünün Güven Sorunu oluşması da oldukça normal olmaktadır. Özellikle son dönemlerde spam olarak artan mailler hatta müşterilerin tek tek telefonlar ile aranarak SEO çalışmalarının yapılması bu alanda sektörün ne kadar kötüye kullanıldığını gösteriyor. Bu şekilde müşterilerin çok daha kandırıldığını da görüyoruz.

Pek firmanın SEO çalışmalarında etik olmayan çalışmalar kullandığı görülebiliyor. Bunun için SEO Sektörünün Güven Sorunu gibi olumsuzlukların önüne geçebilmek adına seçeceğiniz SEO firmasının bazı belirleyici özellikleri olması gereklidir. Bu alandaki en önemli özellik referanslar olmaktadır. Herhangi bir SEO firması ile sözleşme yapacak iseniz öncelikle çalışmaların yapılacağı sitenin sözleşmede yer alması gereklidir. SEO çalışmalarındaki hedefler belirlenmeli ve çalışma yapılacak anahtar kelimelerde de mutlaka ilk etapta tanımlanmalıdır. Seçeceğiniz firmanın ilerleme garantisi de mutlaka olmalıdır. Dikkat edilecek bir başlık ise SEO firması yaptığı çalışmalar sonucunda sitenize ceza aldırırsa bunun kendisi içinde bir cezası olması gereklidir. Aynı sektör içerisinde aynı anahtar kelime üzerinden farklı bir firma ile de anlaşma yapmaması içinde sözleşmenizde bağlayıcı hükümler olması gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Semineri başlıklı makalemizde seo semineri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir