30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

Seo Semineri

Seo Semineri

Seo Semineri etkinlikleri ile SEO dünyasında yaşanan gelişmeleri an be an takip edebilirsiniz. Şöyle bir geri dönüp baktığımızda teknolojik gelişmelerin çok hızlı bir şekilde geliştiğini görebilirsiniz. 1990 yılında ilk olarak ortaya çıkan arama motoru Archie, bildiğimiz arama motorlarından oldukça faklı bir platform olmakta idi. Bir nevi bilgisayarınızdan dosya arama sistemi ile aynı düzeyde olduğu söylenebilir. 1994 yılında ise ilk profesyonel denilebilecek arama motoru kurulmuştur. Altavista olarak bilinen bu arama motoru sınırsız bant genişliği, ileri düzey arama teknikleri, URL ekleme ve çıkarabilmek özelliklerinin yanında aramanız ile ilgili öneriler ve ipuçları da sunulmaktadır. 1996 yılında Google’ın kurulması ile sektör içerisindeki dengeler tamamen değişmiş oldu.

Günümüzde gelinen noktada ise Google, online düzenlerin en önemli arama motoru olmaktadır. Tüm sistemlerde Google algoritmalarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Artık hiç kimse site ismi ezberlemiyor. Sadece ulaşmak istediği anahtar kelimeleri kullanarak Google’ın listelediği ilk üç site içerisinden birini seçmektedir. Bu nedenle kendinizi geliştirebilmek için SEO Semineri etkinliklerini düzenli olarak takip edebilirsiniz. Her dönemde farklı SEO araçlarının öne çıktığını görebilirsiniz. Ancak hiç değişmeyen tek kural özgün ve kaliteli içerik kullanma özelliğidir. Dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları ile hem ziyaretçileriniz, hem de arama motorları tarafından çok daha hızlı bir şekilde fark edilebilirsiniz. Tüm SEO çalışmalarında kalite sağladığınızda ise hedeflediğiniz başarıya ulaşma sürecinin çok daha kısa olacaktır.

Google yeni bir siteyi takibe alır. Site haritanızı kontrol eder. Dışarıdan tavsiye edilip edilmediğinizi inceler. Taranan sayfalar içerisinde Google, kural ihlalleri olup olmadığını özellikle inceleyecektir. Bu da sıralamanızı doğrudan etkiler. Bazı özelliklerin bilinmesi çok önemlidir. Bu alanda SEO Semineri etkinliklerine katılarak bu alanda yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Google sessiz sedasız her ay pek çok güncelleme yapıyor. Yaptığı güncellemeler ise sıralamalarında ciddi düşüşler yaşayan siteler tarafından fark edilebiliyor. Bu tür durumlara maruz kalmamak adına doğal bir SEO süreci takip etmek çok önemlidir. Bunun için ana özelliklere dikkat ederek, kullanıcının faydasına içerikler hazırlamak çalışmalarınızı öne çıkarabilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Sunumu başlıklı makalemizde seo sunumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir