16 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Seo Sertifikası

Seo Sertifikası

SEO sertifikası, sahibi olabilmek için belirli bir deneyim ve eğitim gereklidir. Bu alanda sertifika alabilecek bireyler çok önemli avantajlara sahip olabilmektedir. SEO uzmanı olarak çalışmak istediğiniz kurumsal firmalar tarafından bu tür sertifikalar talep edilecektir. Bu bağlamda ortak bir geçerliliği olan kurumdan yapılan sınavlarda bilgilerinizi ölçmenin yanında bu sertifikaya sahip olarak ta bireysel bir SEO uzmanı olarak çok daha geniş alanlarda çalışabilirsiniz. Henüz Google’a ait böyle bir uygulama bulunmuyor. Esasında bu çok büyük bir ihtiyaç ancak, Google yetkilileri bu sertifika programlarını hazırlamamaktaki haklılık nedenleri olduğunu da vurgulamaktadır. Yetkililer SEO sertifikası verebilmeleri için öncelikle bunun bir eğitiminin verilmesi gerekliliği üzerinde duruyor. Ve SEO konusunda herkes aynı düzeyde olamayacağı için de böyle bir eğitimin çokta sağlıklı olmayacağı görüşünde birleşiliyor.
Google yapılması gereken tüm işlemler için daha fazla elemana ihtiyaç duyacaklarını belirtiliyor. Bu da bazı uygulamaların paralı hale gelebileceğini ortaya çıkarıyor. Ancak yetkililer bu fikrinde karşısında duruyor ve bu tür bir maliyet çıkarmak istemiyorlar. Bu alanda SEO sertifikası, veren sektörünün öncü kuruluşlarına başvurular yapabilir ve onların isimlerini, referans olarak kullanarak kendi çalışmalarınıza katkı sağlayabilirsiniz. Google’ın bu alanda sertifika programı sunması uzmanlar tarafından da doğru kabul edilmiyor. Çünkü özellikle büyük kurumlar rekabete aykırı olarak bu şekilde pek uzmanı bünyelerine katabilir ve bu pek çok kişinin hakkını gasp etmek anlamına gelebilir.
Bunların yanı sıra Google Adwors sertifikaları sunuyor. Bu alanda katılacağınız üç adet sınav bulunmaktadır. Reklamcılığın temellerini baz alan sınav ilk basamak olmakta ve bu sınavdan yüzde 85 başarı sağlandığında ikinci sınava geçiş sağlanmaktadır. Bir kereye mahsus olmak üzere 50 dolar ücret verilmektedir. Sonrasında ise iki adet daha sınava girebilecek ve her sınav için bir sertifika kazanabileceksiniz. Bu tamamen reklamcılık yönetimi ile alakalı bir sertifika olmaktadır. İyi bir SEO danışmanı olduğunu ifade anlamında kullanabileceğiniz SEO sertifikası, için SEO kurslarına katılabilir ve bu alanda uzman kuruluşların eğitimleri ve sınavlarına katılabilirsiniz. Bu başlık altında web tasarımı eğitimi, seo eğitimleri gibi farklı başlıklar altında çalışmalar sunulmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Vbulletin Seo Eklentileri başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Sertifikası

  1. […] önceki yazımız olan Seo Sertifikası başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir