16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Title Description ve Url Optimizasyonu

Seo Title Description ve Url Optimizasyonu

Seo Title Description ve Url Optimizasyonu site içerisinde olduğu kadar site dışında da sağlık konusunda önemli kriterler olmaktadır. Dikkat edilecek bu kriterler sayesinde hedeflerinize yönelik çok önemli verimli çalışmalar elde edebilirsiniz. SEO stratejileri arasında içerik alanında hedefleriniz için en doğru ve kararlı kullanımların sayfanın tümünde uygulanması gereklidir. Bu nedenle yapılan optimize çalışmaları çok önemli faydalar sağlayacaktır. Yapılacak optimizasyon çalışmalarının mantık çerçevesi içerisinde sürdürülmesi önemlidir. Bunun için site dışı alanda ziyaretçi bazlı SEO konuları da çok önemlidir. Ziyaretçi trafiğinin doğal bir şekilde oluşması avantaj sağlayacak çalışmalar arasında yer alıyor. Bu nedenle doğru optimizasyon çalışmaları çok daha fazla önem kazanmaktadır.

SEO title optimizasyonu anahtar kelime çalışmalarında çok önemlidir. Bu kısım arama sonuçlarında ziyaretçilerinizin karşısına ilk çıkan alan olarak çok değerlidir. Mavi renkli bu başlık ziyaretçilerin dikkatini çektiğinde siteye giriş oranı yüzde 99 olabiliyor. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir kısım olarak anahtar kelime SPAM hedefli olmamalıdır. Güzel ve farklı cümleler kullanılması gereklidir. Bu alanda SEO Title Description ve URL Optimizasyonu ziyaretçi bu alanda hedeflediği şeyi algılaması çalışmalarınızın başarılı olmasını sağlayacaktır. Slogan şeklinde hazırlanan başlıklar etkili olmaktadır. Maksimum 65 karakter uzunluğunda olması gereken başlıklar önerilmekte ve özellikle ticari alanlarda gereksiz uzatmalarda özellikle kaçınılmalıdır. Bu gereksiz kullanımlar içerik içinde yetersizlik olarak bir algı oluşturacaktır.

SEO URL optimizasyonu içerisinde bir kavram kargaşası bulunuyor. URL sonlarına eklenen “.html” uzantıları gibi açık ya da kapalı bağlantıların kullanılması öneriliyor. Görülen o ki, Google algoritmaları bu bağlantıların çok uzatılmadan kullanılmasını ve kapalı olarak tercih edilmesinden yana olmaktadır. Farklı şekillerde URL yapıları var ise bu yapılan daha kısa ve doğal bir hale getirilmesi avantaj sağlayabilir. Bu alanda SEO Title Description ve URL Optimizasyonu konusu içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken kısım olarak SEO Descrition sayılabilir. Bu kısımda ziyaretçinin aradığı doğru bilginin bu alanda olduğunu hissettirecek kullanımlar tercih edilmesi gereklidir. 154 karakter içeriğin doğal ve bilgi verici bir paragraf olması avantaj sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Https başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Title Description ve Url Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Seo Title Description ve Url Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo başlıkları ve url optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir