1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Title Optimizasyonu

Seo Title Optimizasyonu

Seo Title Optimizasyonu  SEO çalışmaları içerisinde iyi bir şekilde değerlendirilmesi gereken bir başlık olmaktadır. Title Türkçe anlamı itibari ile başlık anlamındadır. Web sitemizin en üst alanında kullanılan bu başlık mavi sütunda yer almaktadır. Bu başlığın oluşturulmasında konu içeriğini desteleyecek bilgiler kullanılmaktadır. En fazla 70 karakterden oluşabilen bu başlık, slogansal ifadeler oluşmalı ve anahtar kelimeyi barındırmalıdır. Ve anlamlı, bilgi verici bir cümle seçtiğinizde de kullanıcıların daha fazla ilgisini çekebiliyorsunuz. Bu başlığın önemli olmasındaki bir diğer etken ise arama sonuçlarında ziyaretçilerin karşısına çıkan ilk cümle olmasıdır. Genel olarak baktığınızda ziyaretçilerinizin neredeyse tamamı bu başlıklara bakarak sitenize girmektedir.

Bu nedenle de SEO title optimizasyonu çok önemlidir. Güzel cümleler kullanmalı ve spam içerikli olarak bu alanı değerlendirerek şansınızı kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Title oluştururken öncelikli hedefleriniz arasında aradığı ve hedeflediği şeyi doğrudan ulaşabileceği algısı uyandıracak kelimelerin bir araya gelmesi olarak değerlendirebilirsiniz. Karakter sayısı da önemlidir. 65- 70 karakteri aşan kullanımlarda üç nokta ile cümlenizin devamı ana sayfada görünmez. Bu da dezavantaj oluşturacaktır. Bu nedenle bu tarz kullanımlar tavsiye edilmiyor. E- ticaret siteniz bulunuyor ise kategorilere uygun olarak başlıkların slogan şeklinde kullanımları uygun olacaktır. İçin ürünleri de bu bağlamda sunulabilir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise gereksiz uzatmalardan kaçınmak olmaktadır. Bu durum kullanıcıların içerik yetersizliği olarak tanımlayabileceği başlıklar olacaktır.

Bir web sitesi kurulumunda site sahibinin hedefi arama motorlarında ilk sıralarda yer alarak daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmek olmaktadır. Ancak hem kullanıcı, hem de arama motorları tarafından fark edilebilmek için etkin SEO çalışmalarına ihtiyaç duyulacaktır. Bu alanda SEO title optimizasyonu ilk anda ziyaretçileri etkileyebilecek bir kriter olarak önem taşıyor. Arama sonuç sayfasındaki ilk üçe girebilmek çok önemlidir. Bazı durumlarda ilk sıralarda yer alan siteleri bu tür özellikleri dikkat ederek 3. Ya da 4. Sırada olsanız bile geçebilirsiniz. Ziyaretçinin sizin sayfanızı tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Bu alanda SEO çalışmalarında hedeflerinizi doğru belirlemeli ve çalışmalarınızı da tüm adımlarında etkin bir şekilde sürdürmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Url Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo url optimizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Title Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Seo Title Optimizasyonu başlıklı makalemizde seoda seo link yapısı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir