1 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Url Optimizasyonu

Seo Url Optimizasyonu

Seo Url Optimizasyonu en önemli SEO çalışmaları arasında yer alıyor. URL kısaltmasının açılımına baktığımızda standart kaynak bulucu olarak tercüme edilebilir. Basit bir şekilde tanımlamak gerekli ise internet adreslerinin isimleri olarak değerlendirebilir. Bu adresler sayesinde aradığınız kaynağı bulabilirsiniz. SEO çalışmalarında gerekli optimizasyonların yapılması çok önemlidir. URL alanında bir kavram kargaşası bulunuyor. Html uzantıları ile açık ya da kapalı bağlantılar elde edilebilir. Ancak seçimler yaparken arama motoru algoritmalarının en çok tercih ettiği modülller arasında seçimler yapmak avantaj sağlayacaktır. URL kısımlarının çok uzatılmaması gereklidir. Kapalı şekillerde kullanılması da önerilmektedir. Farklı uzantılarla biten URL’ler için ise yapıya dokunmadan daha doğal ve kısa bir hale getirmek mümkün olabilmektedir.

Özellikle bloglarda ve firma olarak tercih edilen kurumsal yapılarda anahtar kelimeler ürün ya da sitelerin son kısımlarına tamamının eklenmesi söz konusu olabiliyor. Uzayan kelime grupları adres satırında üç nokta ile ifade edilmektedir. Bu nedenle gereksiz yere URL satırı içerisinde sözcük kullanımına yer vermek önerilmez. Bu alanda Seo Url Optimizasyonu içim daha kısa ve sade URL seçimleri yapmak avantaj sağlayacaktır. Yapacağınız açıklamalar kısa olmalı ve açıklayıcı şekillerde yapılan kullanımlarda hem arama motorlarında fark edilirlik olarak geri dönmekte, hem de ziyaretçilerin çok fazla tercih ettikleri bir yapı olarak daha doğal bir ziyaretçi trafiği elde etmenize olanak sağlayacaktır.

SEO çalışmalarında yapılacak optimizasyonlar çok önemlidir. Arama motorlarının sitenizi üst sıralarda listelemesi için Seo Url Optimizasyonu başlığına dikkat edilmelidir. Başarılı bir çalışmada her adımdaki çalışmaların çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gereklidir. Bu alanda site içi ya da site dışı SEO çalışmaları bir bütünlük sağlamalıdır. Özgün içerik, faydalı kullanım, kullanıcı dostu uygulamaların yanında oluşabilecek hataları tespit edecek ve engelleyecek pek çok SEO aracı kullanılabilir. Bu alanda yeni duyulmaya başlayan isimler arasında ise kurallı URL kullanımları sayılabilir. Linkler aynı olsa sa bazı durumlarda farklı sayfalara ulaşılabilir. Arama motorları bu linkleri normalleştirmektedir. Bu nedenle link kullanımlarında dikkatli olmak gereklidir. Arama motoru algoritmalarına uyumlu olarak sayfaların optimize edilmesi her alanda avantaj sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Asp Seo  başlıklı makalemizde asp seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Url Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Seo Url Optimizasyonu başlıklı makalemizde seo url optimizasyonu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir