21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale seo çalışmalarında başarılı olabilmek için en sık kullanılan kelimelerin başında SEO uyumlu makale ifadeleri yer alır. Bu alanda bir çok yazar buluyor. Bu nedenle içeriklerin nasıl oluşturulması gerekliliği çok önemli bir konu başlığı olmaktadır. Makaleler hazırlanırken belirli konular bulunur. Planlama yaparken kağıt üzerinde notlar almak ve planlamalar yapmakta daha başarılı yazılar ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. SEO çalışmaları sadece arama motorları üzerinde olmaz. Site içi uyum alanında da yerine getirilmesi gereken özellikler SEO planlamaları içerisinde sayılmaktadır. Makale yazarken SEO alanında uyumluluk elde edebilmek için önce konunuzu belirlemeniz gereklidir. Bu ana bir tema belirlemenizi sağlayacak ve konudan sapmalarla gereksiz içeriklerin oluşmasının önüne geçecektir.

Yazılarınız için SEO kurgusu da çok önemlidir. Bunun için giriş- gelişme ve sonuç bölümleri gereklidir. Sonrasında ise alt başlıkların belirlenmesi avantaj sağlayacaktır. Özellikle makalenin görselliği ve sıkmadan okunabilmesi açısından bu tarz kullanımlar önemlidir. Alt başlıklara bölünen yazılar sayesinde ziyaretçiler aradıkları bilgiye çok daha kısa bir şekilde ulaşabilirler. Bu aşamadan sonra ise SEO uyumlu makale için ana başlığın belirlenmesi gereklidir. Ana başlık mutlaka arama motorlarının dikkatini çekecek bir unsur olmalıdır. Bunun içinde öncelikli olarak anahtar kelimenizin doğru bir şekilde seçilmiş olması gerekiyor. Sonrasında anahtar kelime yerleşimleri geliyor. Bu adıma kadar yapılan çalışmalar ziyaretçi bazlı kalite açısından önemli olurken, anahtar kelime yerleşimi konusu tamamen arama motorları için hazırlanmaktadır.

İçerikler hazırlanırken sık karşılaşılan bir hata, önceliğin arama motoru optimizasyonlarına yer verilmesidir. Bu başarı birbirini tetikleyen çalışmalarla mümkün olacağından SEO uyumlu makale hazırlarken öncelikle kaliteli ve zengin bir içerik meydana getirmeye çalışmanız gereklidir. Sonrasında da arama motorları içerisinde fark edilmenizi sağlayacak anahtar kelime kullanımlarına yön verebilirsiniz. Anahtar kelimelerin yazılar içerisinde bilgi verici alanlarda ve cümleler içerisinde kullanılması gerekli olacaktır. Dikkat edeceğiniz tüm bu özelliklerle yüzde yüz uyumlu bir makale elde edebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız içeriklerde Google algoritmalarında kaliteli ve özgün içerikler olarak dikkat çekecek ve sağlıklı bir sistem olarak ilk sıralara doğru sıralamanızı yükseltecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo İçeriğinde Etkili Özellikler başlıklı makalemizde seo içeriğindeki en etkili özellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir