24 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı birçok site sahibinin tercih ettiği bir makale çeşididir. Tanıtım yazıları sizin hakkınızda başka sitelerin bir şeylerden bahsetmesi de denilebilir. Ancak bu durumda kendinizden bahsedilecek kadar öne çıkan bir siteniz yoksa bir ücret karşılığında bu yazıları sitelerde yayınlayabilirsiniz. Site içeriğinin sizin ilgilendiğiniz sektörle ilgili olması hatta hiçbir zaman silinmiyor olması yazıyı doğal kılacaktır. Bu yönüyle tanıtım yazıları oldukça faydalıdır. Eğer silinmeden uzun süre sitede yer alıyorsa bu Google linklerine yansımasını sağlayacaktır. Son zamanlarda Google tanıtım yazılarının önemini artırmıştır. Tanıtım yazısı ile birlikte eşdeğer sayfa kavramı da ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni tanıtım yazısı yapılacak olan alanın yazısının yayınlandığı sitede eşdeğer bir sayfa elde edilmesidir.

Tanıtım yazılarının nasıl hazırlanması gerektiğine değinecek olursak, tabii ilk kriter sizin sektörünüze hitap ediyor olmasıdır. Konu ile alakalı doğal bir içeriğe sahip olmalıdır. Yazı gereksiz kelimelerle uzatılmamalıdır. Belli kurallara uyulmasıyla başka sitelere eklediğiniz tanıtım yazıları arama motorları tarafından daha kaliteli bulunur ve hedeflediğiniz anahtar kelimelerle daha üst sıralara çıkabilirsiniz. Ayrıca Seo uyumlu tanıtım yazısı hazırlanmasında etkili başlık seçimi de oldukça önemlidir. Başlık, yaptığınız iş hakkında direk olarak fikir vermelidir. İçerik kısmında ise asla kopya içerik olmamalıdır. Minimum 250 kelimeden oluşmalıdır. Anahtar kelime en fazla 3 kez geçmeli ve içeriğe uygun şekilde yerleştirilmelidir. İlk ve son paragraflarda mutlaka anahtar kelime bulunmalıdır.

Anahtar kelime kalın, altı çizili veya italik olarak yazıda yer almalıdır. Anahtar kelimeler üzerinden sitenize vereceğiniz bağlantılar en fazla 2 adet olmalıdır. Sizin sitenizin ana sayfasına ve başka bir sayfaya bağlantı verilmelidir. Önem derecesine göre H1,H2,H3 tagı bulunmalı, başlık H1,sonrakiler ise H2 ve H3 olmalıdır. Seo uyumlu tanıtım yazısı resimleri özgün olmalıdır. Şirket fotoğrafınız ya da logonuzun farklı görselleri yer alabilir. Yazım hatalarına dikkat edilmeli imla kurallarına uyulmalıdır. Anahtar kelime %3-5 arasında yer almalıdır. Ayrıca tanıtım yazılarınızı forumlara ve özgün olan sitelere eklemek daha yararlı olacaktır. Tanıtım yazılarınızdaki link çeşitliliğini artırabilirsiniz. Farklı sitelere farklı tanıtım yazıları eklemekte tercih edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Seo Uyumlu Yazı Yazmak başlıklı makalemizde seo uyumlu yazı yazmak hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı

  1. […] önceki yazımız olan Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı başlıklı makalemizde seo uyumlu tanıtım yazısı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir