17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

SEO Ve İçerik Metni Kod Oranı

SEO Ve İçerik Metni Kod Oranı

SEO Ve İçerik Metni Kod Oranı sitenin sahip olduğu sıralama üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Oranın yüksek olması halinde sitenin sıralaması yükselmektedir. Buna ilave olarak da indekslenme hızı artmaktadır. Google arama motorunda önemli aşamalara gelinebilmesi bakımından metin kod oranının arttırılması gereklidir. Bunun için belli hususlar bulunmaktadır. Ara yüzde görüntülenen metin büyüklüğünün koda göre büyük olmasının sağlanmasında belli işlemler bulunmaktadır. Düz metinin kaynak koda göre az yer kaplaması sıkıntılı bir durum olduğundan çözüm önerileri yerine getirilmelidir. Sitede yer alan resimler için CSS kaynak kullanılmalıdır. Böylelikle kaynak kodun belli bir oranda azalması sağlanmaktadır. İşleyiş açısından önemli bir durumdur. Bunun dışında inline CSS ve inline JS minimum seviyeye indirilmelidir. Akabinde HTML tablosunun kullanımı değiştirilmeli ve yerine CSS tablo kullanımı getirilmelidir.

Kodun sahip olduğu fazlalıkların bu şekilde atılması sağlanmaktadır. Bu durumda metin karşısında daha da az yer kaplamasını beraberinde getirmektedir. URL kodlarının kısa yollarının kullanılması da fayda getiren bir başka unsurdur. Yapılacak işlemler ile SEO ve İçerik metni kod oranı arasındaki düzen sağlanabilmektedir. Böylelikle çok daha önemli etkilerden yararlanılması da mümkün hale gelmektedir. Yapılacak işlemlerin akabinde Google botları tarafından sitenin incelemesi daha kolay yapılmaktadır. Sayfaların daha hızlı bir şekilde görüntülenmesi sağlanmaktadır. Bunun için gerekli işlemlerin yeterli olmasıyla gezilebilir hale gelmesi de SEO işlemleri içinde bulunmaktadır.

Yapılacak bu işlemler neticesinde sitenin kalite oranı arttığı gibi ziyaretçiler tarafından alınabilecek hizmette yükselmektedir. Çok daha faydalı bir şekilde hizmet sunumunun gerçekleştirilmesinde bu husus önemli bir etkiye sahiptir. SEO ve İçerik metni kod oranı için farklı SEO analiz araçlarının da kullanımı mümkündür. Bu araçlar ile sitenin sahip olduğu sayfaların Metin/Kaynak Kod oranı öğrenilebilmektedir. Böylelikle takip işleminin daha iyi yapılması ile gerekli işlemlerin durumları hakkında da bilgi sahibi olunmaktadır. SEO hizmetleri sağlayan birçok uzman tarafından yapılması söz konusu olan işlemler, titiz bir çalışma ile olmalıdır. Aksi halde bazı işlemsel hataların ortaya çıkmasına neden olunması da imkân dahilindedir. İşlemler ile sitenin hızlanması sağlandığından arama motorları nezdinde de büyük bir aşama kaydedilmiş olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Seoda Özgün İçerik Faktörü başlıklı makalemizde seoda özgün içerik faktörü hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Ve İçerik Metni Kod Oranı

  1. […] önceki yazımız olan SEO Ve İçerik Metni Kod Oranı başlıklı makalemizde seo ve içerik metni kod oranı hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir