17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Seoda Özgün İçerik Faktörü

Seoda Özgün İçerik Faktörü

Seoda Özgün İçerik Faktörü yüksek önem düzeyine sahip olmakta ve Google bu konuda çok hassas davranmaktadır. Sitelerin kendini göstermesi ve arama motorların da üst sıralara yükselmesi için özgün içerik üretimine sahip olması gerekli görülmektedir. Normal hayatta nasıl her konuda kendin ol sözü önem arz ediyorsa bu konuda da özgün olmak belirleyici bir faktör olmaktadır. Özenti olmak toplum tarafından dışlanmaya bir konu olmakta ve tam da bu SEO’da özgün içerik faktörü gibi özgün olunması yöneltilmektedir.  Ayrıca başka sitelerin yazılarını veya paylaşımları taklit etmek ve bir nevi içerik hırsızlığı yapmak ciddi ve yatırıma tabi tutulan konular içine girmektedir.

Google, internet kullanımının artması ve hızla yayılan e-ticaret sistemi üzerine illegal paylaşımların önüne geçmek için bu ölçütü ortaya koymaktadır. Özgün içerik üretmek, kalıcı varlığa sahip olmaya giden yolda kilit noktayı oluşturmaktadır. Böylece uluslararası pazar alanını oluşturan online ortam, SEO’da özgün içerik faktörü ile eleğin altında ve üstünde olması gereken siteleri birbirinden ayırmaktadır. Bu durumların yanı sıra kopyalama içerik ile var olmaya çalışan site ve sahiplerinin bilmesi gereken en can alıcı nokta ise; bu şekilde özgün olmaya yanaşmayan siteler bu şekilde davranarak kopyalama yaptıkları sitelerin zirveye çıkması için basamak olmayı göze almış bulunmaktadır. Yani bir nevi o siteleri zirveye taşıma yolunda büyük paya sahip olmaktadırlar.

Site sahibi olmanın altında yatan yüksek kullanıcı veya ziyaretçi kapasitesine sahip olarak sağlam temellere ulaşıp, üst sıralara yükselerek yüksek kazançlar ulaşmak için ziyaretçilerin bağımlılığını kazanmak gerekmektedir. Bunun için SEO’da özgün içerik faktörü zirvede kalmanın temelini oluşturmaktadır. Sağlam temeli atarak bu şekilde özgün ve kaliteli içerik üretimi ile bu devamlılığı elde tutmak üst sıraları elde tutmak anlamına gelmektedir. Tabi bu anlamda ziyaretçilere faydalı konuları gündeme getirmek, kafalarında beliren soru işaretlerine cevap olabilmek, ilgi çekerek eğlendi olabilmeyi başarabilmekte özgün içerik üretimi kadar önem arz etmekte ve bir bütünü tamamlayan parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu başlıklı makalemizde sitelerin boyutlarına göre seo durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Seoda Özgün İçerik Faktörü

  1. […] önceki yazımız olan Seoda Özgün İçerik Faktörü başlıklı makalemizde seoda özgün içerik faktörü hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir