17 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Site Hızlandırma

Site Hızlandırma

Site Hızlandırma teknikleri kullanarak hedeflenen üst sıralarda listelenme çalışmalarının başarılması mümkün olabilir. Bu alanda kullanabileceğiniz tekniklerden biri web standartları olmaktadır. Bu teknikte web tarayıcılarının siteler için kodlama yapısı bulundurması olarak tanımlanabilir. Özellikle tasarımlarda kullanılan farklı ya da yanlış bilinen kod düzenekleri aynı sitenin farklı tarayıcılarda farklı görüntülenmesine neden olabilir. Tarayıcılar bu tarz kod düzeneğine sahip olan siteler yorumlamakta zorlanabiliyor. Bu da doğrudan site hızını etkileyen bir sorun olabilir. W3c standartlarına uyumlu kullanımlarda css kod yapısına ait hataların tespit edilerek düzeltilmesi gereklidir. Sitelerin oluşumlarında meydana gelen hataların düzenlenmesi de farklı tarayıcılarda hatasız açılabilme imkanı oluşturmaktadır.

Bu alanda Site Hızlandırma teknikleri arasında linklerde bulunuyor. Özellikle kısa Url kullanımları çok önemlidir. Siteler içerisinde birbirinden farklı onlarca harici ve dahili linkler bulunuyor. Her link kullanımında html bazlı karakter sayısı, kullanıcıların gördüğü kısımda 3 belki de 4 katı olabiliyor. Bu nedenle URL kullanımlarının kısaltılarak yazılması çok önemlidir. Örneğin bir site içerisinde 20 tane link bulunuyorsa her link içerisinde 20 karakter tasarruf ederseniz 400 karakter kar etmiş olabilirsiniz. Link kullanımlarında gereksiz uzantılara da yer vermek SEO açısından eksi puan olacaktır. Sitenizin hızı da bu şekilde düşecektir. Genel olarak tarayıcılar bu uzantıları baz alarak yorumlamalar yapar ve sayfanızın ne şekilde açılacağı hakkında kararlar vermektedir. Özellikle sayfa sonlarında / kullanımları ile tarayıcılar sayfanızda klasör kullanımları olduğu şekilde algılar ve sitenin açılışı çok daha hızlı olabilir.

Web siteniz içerisinde otomatik olarak gösterilen linkler site içerisinde bulunan sorgu sayısına eklenir. Veri tabanında çekilen bu URL seçenekleri için ayrı ayrı sorgulama yapılmaktadır. Bu alanda Site Hızlandırma teknikleri içerisinde URL sayısı da çok önemlidir. Sorgu sayısının fazla olması ile aşırı bir sorgu kargaşası oluşabilir ve bu da sayfaların geç yüklenmesine neden olabilir. Ayrıca sitenizi hızlandırmak için farklı eklentilerde kullanabilirsiniz. Sitenizin hızlı bir şekilde açılabilmesi hem arama motorları için hem de ziyaretçiler için çok önemli bir kullanım olacaktır. Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek adına site hızlandırma metotlarına öncelik vermek avantaj getirecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Smf Seo başlıklı makalemizde smf seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Site Hızlandırma

  1. […] önceki yazımız olan Site Hızlandırma başlıklı makalemizde site hızlandırma  hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir