19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Site İçi Seo

Site İçi Seo

Site İçi Seo nedir? Nasıl yapılır? Yapıldığında ne gibi faydası olur? Web tasarımcıları neden site içi SEO yaptırmak veya uygulamak zorundadır? Bütün bu soruların cevabını sizlere bu yazımda cevaplar bulup bu konuda aydınlatacağım. SEO sözcük anlamı olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani sizler herhangi bir arama motoruna girdiğiniz zaman ulaşmak istediğiniz bilgiyi size anında temiz ve reklamsız şekilde ulaşmanızı sağlayan bir konudur. Nasıl ki ünlü büyük arama motorları sizlerin yazdığı tek bir kelimeyi bile anında kendi içerisinde arayarak sizlere en uygun sayfayı bulup bir tık ile karşınıza çıkarabiliyorsa bu SEO ile ilgilidir. Web sitesi tasarımcıları kesinlikle herhangi bir SEO danışmanından site içi SEO ile ilgili yardım alıp sitelerini o doğrultuda tasarım etmelidirler. Eğer kendi başlarına SEO ile ilgili hiçbir şey bilmeden bir site oluştururlarsa hem istenilen verimi alamazlar hem de boştan yere zaman para kaybı yaparak hayalleri suya düşmüş olur.

SEO her zaman sizler için yararlıdır. Bir web tasarımcısı ilk olarak sitelerini kurarken site içi SEO düzenlemesi yapmak zorundadır. Bu işlem için bazı dikkat edilmesi gereken olmazsa olmaz noktalar vardır. Başlangıçta site içeriğinin kesinlikle özgün olması gerekir. Kopya içerikli olan site her zaman sizi arama motorlarında aşağı sıralara atar. Bu yüzden internet siteleri kopyala yapıştır ile değil, tek tek uğraşılıp emek verilip hazırlanmalıdır. Meta taglar yani meta etiketleri kesinlikle doğru bir şekilde kullanılarak site o şekilde düzenlenmelidir. Site dili siteye uygun içerikte olmalı ve kullanılmalıdır. Site içi yapılan link reklamları uygun ve söylendiği gibi doğru şekilde yapılmalıdır. Görsel içeriklerinin her birinin etiketlenerek siteye konulması gereklidir.

Bu saydığım site içi SEO düzenlemelerini doğru bir şekilde yerine getirmeniz sizler için her zaman faydalı olacaktır. Bu tür SEO kurallarına uyduğunuz takdirde her zaman büyük ve ünlü arama motorların da ilk sıralarda yer alarak istediğiniz amaca ulaşabilir ve uygun geliri elde edebilirsiniz. Sizler uygun site içi SEO düzenlemeleri için mutlaka bu kurallara dikkat ederek bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü başlıklı makalemizde site ve sayfa benzerlik ölçümü hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Site İçi Seo

  1. […] önceki yazımız olan Site İçi Seo başlıklı makalemizde site içi seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir