23 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma

Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma

Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma çalışmalarında EMD güncellemeleri ile yeni kurallar ortaya çıkmıştır. H etiketi kullanımı bu alanda oldukça önemli bir kriterdir. Site içi SEO çalışmalarında bakıldığında Google’ın en çok önemsediği bazı kurallar bulunuyor. Bunlar arasında H etiketlerinin yanı sıra site içi ve dışlı bağlantılar olmakta ve bağlı olunan siteme ait kodlama özellikleri de SEO çalışmalarınıza artı puan katabilecek değerlendirme çalışmaları arasında yer alıyor. İlk olarak H etiketini ele alalım. Sistem üzerinde ana ve alt başlıkların kullanılması anlamına gelen bu etiket, SEO kurallarına daha iyi uymalarının yanında ziyaretçilere daha iyi bilgiler vermeleri açısından da oldukça değerli olmaktadır.

Bu şekilde etiketler kullanarak site içerisinde hiyerarşik bir yapıl elde etmiş olabilirsiniz. EMD güncellemesi ile birlikte te artık bu şekilde yapı oluşturmak bir mecburiyet halini aldı. Google sitenizde kullandığınız içeriklerde bir adet H1 yani ana başlık ve en fazla 4 adet alt başlık arar. Bu tarz hazırlanan içerikler Site İçi SEO İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma olarak Google ve ziyaretçiler tarafından olumlu kullanımlar olarak değerlendirilecektir. Bunların yanı sıra site içi bağlantılarda çok önemlidir. Bunlar kendi içinizde yönlendirerek oluşturduğunu bağlantılar olacaktır. Bu bağlantıların ziyaretçilerinize yol gösterici olmasının yanında Google tarafından da sitenizin birden fazla sayfa da görünmesini sağlayacaktır.

Bu bağlantıların verilmesinde en önemli konu başlığı ise kararlılıktır. Aşırı ve gereksiz SEO bağlantıları SEO puanınızın gerilemesine neden olacaktır. En fazla 50 adet sayfa içi bağlantı kullanabilirsiniz. E- ticaret sitelerinde ise en fazla 100 adet bağlantı bulunabilir. Bu sayının mümkün oldukça alt seviyelerde yer alması SEO çalışmalarınızın daha değerli ve doğal olmasını sağlayacaktır. Dışarıya çıkan bağlantılar ve kodsal yapılarda Site İçi SEO İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma çalışmalarında çok önemlidir. Sitenizin gelişimini sitenizden çıkan bağlantılarla görebilirsiniz. Konunuz dışında bir web sitesine bağlantı verecek iseniz rel=”external” komutunu mutlaka kullanmanız gereklidir. Siteniz içerisinde kötü bağlantılar olursa bu sitenizin sıralmasının düşmesine neden olabilir. Bunların yanında site içindeki SEO optimizasyonlarının tamamlanması da gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Botnet Seo başlıklı makalemizde botnet seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma

  1. […] önceki yazımız olan Site İçi Seo İçerisinde Hiyerarşik Yapı Oluşturma başlıklı makalemizde site içi seo içerisinde hiyerarşik yapı oluşturma hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir