16 Şubat 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Site Taşıma Ve Seo

Site Taşıma Ve Seo

Site Taşıma Ve Seo çalışmaları esasında SEO uzmanların en hoşlanmadığı durumlar arasında yer alıyor. Ancak bazı durumlarda bu bir gereklilik olabilir. Web sitesi sahipleri yapılan SEO çalışmalarını yaşanan trafik kayıplarına göre değerlendirir. Bu nedenle bazı durumlarda siteyi taşımak çok daha verimli kullanımlar oluşturabilecektir. Burada amaç siteyi en az zarar ortaya çıkarabilecek şekilde taşımak olacaktır. Bu değişiklerin sıralamanıza ve dolayısı ile de kazancınıza etkisini azaltmak için dikkat edilecek birkaç önemli başlık bulunuyor. İlk olarak amacın belirlenmesi gereklidir. Bu doğrultudan yapılması gereken planlamaların ve ne kadar süreceğinin adım adım maddelendirilmesi gereklidir. Önceden yapılan bu planlamalar ile bu süreci zararsız atlatabilirsiniz.

Amaç genellikle minimum bir trafik kaybı olmalıdır. Ya da minimum bir sıra kaybı olarak değerlendirebilirsiniz. Her taşıma işleminde belirli farklılıklar olabilir. Bunlarında planlamalar içerisinde yeri olmalıdır. En önemli kısımlardan biri ise etkilenecek kişilerin bu süreç içerisinde doğru bir şekilde bilgilendirilmesi olacaktır. Bu alanda site taşıma ve SEO çalışmalarında en uygun zamanı seçerek, gerekli analizler sonrasında işlemlere başlayabilirsiniz. İkinci bir adım olarak ise taşınacak site alanında yapılması gereken işlemler bulunuyor. Bunun için hosting, alan adı, URL yapsı, site yapısı, içerik değişiklikleri, tasarım değişiklikleri de bu alanda önemlidir. Bunlar oldukça kapsamlı çalışmalar, yapılacak taşıma işlemin çok önemli bir getirisinin olması gereklidir. Eski sitenin iyice gezilmesi, en kaliteli sayfaların raporlanması, 404 hatalarının belirlenmesi, site performanslarının ölçülmesi ve sıralamaların da analiz edilmesi çok önemlidir.

Yapılan yeni site çalışmalarının test sunucusunda denemesinin yapılması da önemlidir. Çünkü herkes hata yapabilir. Bu nedenle site taşıma ve SEO çalışmalarınızın daha da değerli olabilmesi için her yaptığınız çalışmayı doğru bir şekilde değerlendirmeniz gereklidir. Taşıma sorumluluğu üzerinde olan SEO uzmanları yaptıkları çalışmaları test ederek çalışır hale getirmelidirler. Test çalışmaları yaparken ındexleme çalışmalarını engelleyerek kontrollerinizi tamamlayabilirsiniz. Sonrasında site tamamen hazır olduğunda bu engellemeleri kaldırarak çalışmalarınızı düzenleyebilirsiniz. Site taşıma oldukça zahmetli ve meşakkatli bir yolculuk olacaktır. Bu nedenle yapacağınız taşıma işlemin bu zahmetlere değmesi de yapılan çalışmaların avantajlı olmasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı başlıklı makalemizde yeni sitelerde seo başlangıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Site Taşıma Ve Seo

  1. […] önceki yazımız olan Site Taşıma Ve Seo başlıklı makalemizde site taşıma ve seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir