19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü

Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü

Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü başlığında web sitelerinin doğru analizler yapması gereklidir. Bilindiği üzere internet kullanımın yaygınlaşması ve zorunlu hale gelmesi ile Google üzerinde özgün içerikler üretebilmek SEO adı altında anılmaktadır. Aslında SEO, arama motoru optimizasyonu olmaktadır; ancak genel olarak kurumlar için ne ifade ediyor ise o anlamlarda da tanımlanabilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi sayfa benzerlik ölçümü denildiği zaman yine altı çizilmesi gereken en önemli nokta özgünlük, özgünlük ve yine özgünlük olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı olmak, özgün olmak ve yaratıcı bir misyona sahip olmak he zaman kalıcı olmanın anahtarı olarak bilinmektedir.

Firmaların, kurumların veya markaların internet mecrası üzerinde yer edinmeleri ve web site aracılığı ile müşteri ve kullanıcılarına ulaşmaları için özgün bir sayfa yapısı oluşturmaları gerekmektedir. Kurumsal kimliklerinin daha gözde bir yapıya sahip olması; müşterileri ve potansiyel müşterilerine hem görsel açıdan hem de kullanım pratikliği açısından kolaylıklar sağlamaktadır. Bu durumda site ve sayfa benzerlik ölçümü bazında dikkate alındığı zaman da Google arama motorlarında farklılığını ortaya koyarak üst sıralara yükselme fırsatına sahip olmaktadır. Böylece Google arama motorlarında üst sıralarda yer almış olması; müşteri portföyünü çok daha kapsamlı kıvama getirmesi gerçekleşmektedir. Müşterilerinin istediği kaliteli içerik ve ürün sunumunda oldukça baskın bir etkiye sahip olmakta ve bağlayıcılık gerçekleşmektedir.

Aynı özellikler, aynı ürünler ve benzer satış planlamalarına sahip sitelerin birbirinden ayrılan yönleri; kurumsal kimliklerini yansıtan isim ve logoları olarak bilinmektedir. Tabi bunların yanı sıra logo içerisinde kullanılan renk, şekil ve klasik ve sabit bir müzik tarzı özellikleri de bu özellikler arasında yerini almaktadır. Tüm bu benzerlikler ve özellikler arasında site ve sayfa benzerlik ölçümü statüsü değerlendirilirken; aynı ürünler, aynı özellikler gibi durumlar içinde birçok marka veya firma arasında dikkat çekebilen ve özgünlüğü ile parmak ile gösterilebilen özelliğe sahip olmak gerekmektedir. Yapılan reklam, tanıtım veya içerik pazarlama aşamasında en küçük bir benzerliği hemen imha ederek kopyalamadan uzaklaşmak Google arama motorları ve zirveye yükselmeyi gerçekleştirip zirvede kalabilmeyi başarmak gibi altın aşamalara sahip olunmasını sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Seo başlıklı makalemizde wordpress seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü

  1. […] önceki yazımız olan Site Ve Sayfa Benzerlik Ölçümü başlıklı makalemizde site ve sayfa benzerlik ölçümü hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir