17 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu

Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu

Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu değişkenlik göstermektedir. Küçük sitelerin sahip olduğu özelliklere bakıldığında olumlu ve olumsuz yanları bulunmaktadır. Uzun vadede arama motorunda bulunmak için küçük boyutlu siteler önerilmektedir. Çok daha kısa süre içinde iyi bir noktaya erişme şansına sahiptir. Bununla birlikte doğrudan reklam alma ihtimali çok daha güçlüdür. Kolay bir şekilde küçük siteler reklam alabilmektedir. Buna ilave olarak da link satabilmesi çok daha kazançlı olmaktadır. Ancak güvenlik açısından küçük sitelerin belli kriterleri karşılamaması en önemli sorunların başında gelmektedir. Bundan dolayı güvenilir bir site için büyük boyut gerekli olmaktadır.

Sitelerin boyutlarına göre SEO durumu üzerinde etkili olan güvenlikli yapı, birçok unsur üzerinde doğrudan etkilidir. Bundan dolayı yapılan işlemlerin bir anda kaybolmaması için daha temkinli bir yapı gereklidir. Güvenlik dışında ziyaretçi üzerinde de boyut farkı etkili olmaktadır. Küçük boyutlu sitelerde yer alan ziyaretçi sayıların yüksek değişkenlikler olmamaktadır. Aynı sayılarda devam edilmekle birlikte azalma eğilimi de bulunmamaktadır. Ancak büyük boyutlu sitelerde ziyaretçi sayısında üst sınır söz konusu değildir. Bundan dolayı da yapılacak ek işlemler ile ziyaretçi elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Ancak bununla birlikte sitenin sahip olduğu içerikler açısından da sürekli güncellenmesi gerekir. Aksi halde kayıp yaşanması da söz konusudur. Bundan dolayı özgün ve kaliteli olan içeriklerin devamlı olarak yazılması gerekir.

Ziyaretçilerin ilgisi çeken konularda olması gereken bu içeriklerin belli bir standarttın üstünde olması da şarttır. Sitelerin boyutlarına göre SEO durumu üzerinde bir hayli etkili olan içerik üretimi için farklı programlar kullanılabilmektedir. Büyük boyutlu siteler bu kapsamda gerekli yapıya sahiptir. Sitenin sahip olduğu özgünlük ile birlikte Google’da yüksek sıralara ulaşılması da mümkündür. Bunun için belli bir düzen içinde sürekli olarak devam edilmesi sağlanmalıdır. Küçük siteler ile gelir açısından kıyaslandığında ise düşük seviyede kalmaktadır. Bunun nedeni sahip olunan boyut ile ilgilidir. Her ne kadar çok daha düşük bir reklam gelirine sahip olsa da sitenin ihtiyaçlarının karşılanmasında bir sıkıntı olmamaktadır. Sitenin filtreye girmemesi içinde belli bir oranda titiz çalışma gereklidir. Önleyici ve engelleyici programların kullanılmaması halinde sitenin sahip olduğu bütün unsurların kaybedilmesi söz konusudur.

 

Bir önceki yazımız olan Anti Seo Girişimlerini Boşa Çıkarma başlıklı makalemizde anti seo girişimlerini boşa çıkarma hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu

  1. […] önceki yazımız olan Sitelerin Boyutlarına Göre Seo Durumu başlıklı makalemizde sitelerin boyutlarına göre seo durumu hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir