21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu

Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu

Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu giderek artan sosyal medya kullanıcıları, yeni pazarlama stratejileri ortaya çıkmasına da neden olmaktadır. Bu alanda sosyal medyanın varlığını siteniz için eşsiz bir pencere olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle yerel işletmeler, pazarlama alanında çok büyük bir bütçeye sahip olmasa bile yerel SEO için twitter optimizasyonu ile çok başarılı etkileşimler kurabilir ve web sitenizin trafiğini hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Bu alanda çalışmalarınıza Twitter Bio başlamanız gereklidir. Google çok geniş bir algoritma olmakta ve arama sonuçlarında dikkat edilen kriterler arasında profil tamamlama oranı ve etkileşim özellikleri gibi farklı özelliklerde bulundurmaktadır. Üst sıralarda yer almak adına bu işlemleri tam olarak yapmanız gereklidir. Google indexlemesi yapılırken twitter profili doluluk oranına dikkat eder.

Bu nedenle özellikle yerel SEO çalışmalarında Twitter kullanımı çok önemli fayda getirecektir. Konum bilgisinden telefon numarasına kadar bilgilerin tam ve doğru bil şekilde doldurulması gereklidir. Bu sayede ilk sıralarda yer almanız doğal bir sonuç olarak ortaya çıkacaktır. Bunu için adınız, semt bilgileri gibi iletişim bilgileri, şirketinize ait web sitesi ya da blog gibi alanlara ait linkler ve son olarak ta BİO kısmında 160 karakterlik açıklamalar yerel SEO için twitter optimizasyonu açısından oldukça değerli optimizasyonlar olacaktır. Yerel SEO çalışmalarında twitter üzerinden sosyalleşme çok önemlidir. Düzenli olarak retweet yapılması ile arama motorları paylaşımlarınızın artmasını dikkate alacak ve üst sıralarda listelenmenize olanak sağlayacaktır.

RT almak için neler yapılması gerekliliğine gelecek olursak; hedef kitleye uygun bilgiler yazmak, özgün kelimeler kullanmakta ve yoğun zamanlarda tweet atmak etkili çalışmalar oluşturacaktır. Bu alanda yerel SEO için twitter optimizasyonu yaparken özellikle etiket kullanımına özen göstermelisiniz. Sosyal medya üzerinden entegrasyon sağlamak için kullanılan en önemli araçlardan bir tanesi de etiketler olmaktadır. Bu etiketler ile insanların görüşlerini çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Etiket kullanımında elde ettiğiniz başarılar sayesinde sosyal medya hesabınız dikkat çekecek, ardından Google sıralamanız artacak ve hedeflediğiniz tanınırlığa ulaşarak satış başarıları elde edebileceksiniz. Yapılan optimizasyonda bu temel başlıklar üzerinde etkili çalışmalar gerçekleştirdiğinizde aradığınız başarıya kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Google Mobil Uyumluluk başlıklı makalemizde responsive ve  google mobil uyumluluk hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu

  1. […] önceki yazımız olan Yerel Seo İçin Twitter Optimizasyonu başlıklı makalemizde sosyal medya entegrasyonu ve  yerel seo için twitter optimizasyonu […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir