16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Tanıtım Yazıları

Tanıtım Yazıları

Tanıtım Yazıları internet üzerinde yaşanan gelişimler ve değişimlerle bugün etkili olan bir yöntem yarın fayda sağlamayabiliyor. Bunlar arasında tanıtım yazıları da bulunuyor. Özellikle bu yazılar üzerinden verilen link inşa çalışmaları da etkisini yitirdiği gözlemleniyor. Daha da kötüsü bu kullanımlar artık SEO çalışmalarınıza zarar da verebiliyor. Google daha çok sosyal odaklı ziyaretlere bakıyor. Bu şekilde kurulan etkileşimler daha fazla sitenin popülaritesini artırabiliyor. Tanıtım yazılarında kullanılan anahtar kelime odaklı işaretlemeler artık açık bir manipülatif işlem olarak algılanabiliyor. Bu kullanımların oluşturduğu risk her geçen gün artıyor. Çünkü sistem tamamen değiştir. Seo çalışmalarının da değişen sistem üzerinden yenilenmesi gerekli olacaktır.

Daha da büyük bir tehlikesi de disavoe tool üzerinden gerçekleştirilen reddetme işlemlerinde olmaktadır. Bu web siteleri Google tarafından fişlenebiliyor. Fişlenen bir siteden link aldığınızda spam çalışması olarak sitenizde de fişlenmesi söz konusudur. UX odaklı çalışmalar günümüzde en popüler Seo trendleri arasında yer alıyor. Bu şekilde sitenizin performansını artırabilirsiniz. Bu nedenle artık tanıtım yazıları için link inşa çalışmalarına gerek kalmıyor. Sitenizin performansında bazı kriterler etkili olacaktır. Bu alanda ziyaretçilerin sitede geçirdikleri zamanların yüksek olması gereklidir. Siteden hemen çıkma oranı da başarınızı gösteren bir başka analiz başlığı olacaktır. SEO çalışmaları ile sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz. Bundan daha da önemlisi bu yerinizi korumak ve daha üst sıralara çıkmaktır.

Heatmap, eye tracking, scroll map analizleri performansınızı doğru bir şekilde değerlendirebilecek farklı başlıklar olmaktadır. Sayfanızın kaç tıklama sonrasında açıldığı ve erişebilirlik durumu gibi pek çok kriterin doğru bir şekilde değerlendirilmesi gereklidir. Sitenizin donanımsal ve yazılımsal olarak başarılı bir performans elde etmesi için tüm seo araçlarını etkin bir şekilde kullanılmasına bağlı olacaktır. Eski dönemlerde tanıtım yazıları sitenin ön planda olmasını sağlayabiliyordu. Artık bu yazıların kullanımının yarardan çok zarar verdiği söylenebilir. Bu nedenle farklı yönlerde araştırmalar yapabilir ve sitenizi bu şekilde ziyaretçi kullanımına sunabilirsiniz. Örneğin ziyaretçilerin sitenizde en çok hangi zaman dilimlerinde ziyaret ettiğini bulabilir ve bu satış stratejilerinizi de bu yönde planlayabilirsiniz. İhtiyaçlara yönelik çalışmalar yaptığınızda daha nokta atışı başarılar elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Lokal Seo başlıklı makalemizde local seo ve lokal seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Tanıtım Yazıları

  1. […] önceki yazımız olan Tanıtım Yazıları başlıklı makalemizde tanıtım yazısı ve tanıtım yazıları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir