15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Target Yerine External

Target Yerine External

Target Yerine External kullanımı yeni teknolojilerle uyumlu çalışmalar yapan SEO uzmanlarının bir tercihi olmaktadır. Genel olarak bakıldığında arama motorları botlarına uyumlu kullanımlar için yeni metotlara yer vermeniz gereklidir. Bu alanda 3C bilişim tarafından 2008 yılında başlatılan standartlara uyumluluk içeren web tasarım projeleri bu alanda arama motorlarında ilk sıralarda yer alabiliyor. Bu nedenle çalışmalarınızın bu standartlara uyumlu olması avantaj sağlayacaktır. Kurumsal olarak web tasarım standartlarını barındıran bu standartlar oldukça önemlidir. Sanal ortamda var olmak isteyen bireysel ya da kurumsal her kullanıcı bir web sitesi kurar. Milyonlarca rakibinizin olduğu bir alanda üst sıralarda yer alabilmek adına belirli standartlara uyumlu çalışmalar içerisinde olmak verimli kullanımlar oluşturacak ve rakiplerinizin daha rahat bir şekilde önüne geçebileceksiniz.

Target oldukça eski bir kod olmakta ve <a href> içerisinde verilen linkin yeni bir sayda üzerinde açılmasını sağlamakta idi. Bundan sonra Target Yerine External kullanımları tercih edilmektedir. Bu şekilde kullanımlar için kodun öncelikle bir java script kod düzeneği içerisinde yer alması gerekiyor. Bunun içinde Rel=”external,nofollow” şeklinde kullanımlar önerilir. Bu kodu rel ile kullanıldığınız doğrudan yeni pencere açmaz. Rel kodunun esas görevi bu değildir. <script></script> bu taglar arasında kullanacağınız bir kod kurulum tagın çalışmasını sağlayacaktır. Nofollow olarak kullanmaktaki amaç ise web sitenizdeki puanın link verdiğiniz alana aktarılmasını önlemek olacaktır.

Google, yorumlara eklenen linklerden oldukça fazla rahatsız olmakta ve bu tarz kullanımları hızlı spam linkleri olarak değerlendirdiğinden nofollow kullanımları öne çıkmaktadır. Özellikle pagerank siteler arasındaki link çıkışları ile oluşmaktadır. Bu nedenle yapılan bu çalışmaların spam olarak değerlendirilmesi ile daha profesyonel ve kuralına uygun olarak çalışmalar yapan siteler öne çıkmış olacaktır. Bu alanda Target Yerine External kullanımı doğrudan bu etkileri oluşturabilecektir. Bu da SEO alanında avantaj sağlayacak bir özellik olarak yeni dönem SEO uzmanları tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Sadece link verdiğiniz sayfayı farklı bir alanda açmak yerine, aynı zamansa sayfanızdan puan akışını da önlemiş olabilir ve daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz

 

Bir önceki yazımız olan Target başlıklı makalemizde target hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Target Yerine External

  1. […] önceki yazımız olan Target Yerine External başlıklı makalemizde target yerine external hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir