12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi

Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi

Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi duruma göre değişebilir. Pek çok kişi yeni bir web sitesi kurarken tr uzantısı almak ister. Google her ülke için belirli bir domain oluşturur. Ülkemizdeki aramalarda ise genel olarak tr uzantılı siteleri daha üst sıralarda listeler. Buradaki ana neden ise tr uzantılı web adreslerinin Türkiye’ye aitlik ifade etmesidir. Google’da bu durumu göz önünde bulundurur. Ve ilk sıralarda listelemeler yaparken her zaman için tr uzantılı domainlere öncelik verebilir. Web sitelerinin kuruluş aşamasında Google’a ait olan webmaster araçları içerisinde coğrafi konum ayarlamaları yapılır ve bu durum kesinlikle değişmez. Yapılan araştırmalar sonucunda tr uzantılı domainlerin ziyaretçilerinin de yüzde 100 oranında Türk olduğu görülmüştür.

Domain uzantılarına genel olarak bakıldığında SEO çalışmalarınız üzerinde etkilerinden söz etmek mümkün olmaktadır. Bu alanda olumlu etkisi kanıtlanan ve en çok kullanılan uzantıların com tr olduğu söylenebilir. Bu alanda Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi com uzantılarına dahil olması açısından da önemlidir. Piyasa üzerinde web, com, gen gibi pek çok uzantılı bulunuyor. Google tarafından avantaj sağlanan uzantılara öncelik vermek SEO çalışmalarınızı da olumlu bir şekilde etkileyecektir. Daha sonrasında net tr ve org tr gibi kullanımlarda tercih edebilirsiniz. Bir uzantı seçerken o ülkeye ait domainlerden seçmek önem taşıyor. Tr uzantıları ile siteniz daha üst sıralarda görülebilir.

Arama motorlarında üst sıralarda listelenebilmek hedeflediğiniz popülariteyi kazanabilmeniz adına çok önemlidir. Özellikle Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi ilk etapta hesap edilirse çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.  Web sitenizin çok kaliteli bir şekilde hazırlanmasının yanında reklam alanında da çok etkili bir şekilde hedef kitlenize tanıtılması gereklidir. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek için Site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarına önem vermelisiniz. Özgün, faydalı ve kaliteli içerikler oluşturmak bu çalışmaların çok önemli bir kısmıdır. Bunun yanında dikkat edeceğiniz her çalışma web sitenizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Bu nedenle SEO çalışmalarında artı puan kazandırabilecek tüm detaylara önem vermeniz, sitenizin hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşmasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Uzmanından SEO başlıklı makalemizde uzmanından seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi

  1. […] önceki yazımız olan Tr Uzantısının SEO’ya Etkisi başlıklı makalemizde tr uzantısı seo’ya etkisi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir