12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Uzmanından SEO

Uzmanından SEO

Uzmanından SEO desteği alarak web siteniz için yapacağınız çalışmalarla kısa zamanda organik popülarite elde edebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında arama motoru optimizasyonu herhangi bir web sitesinin çok daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle yeterli bilgiye sahip olmadan yapılan işlemler fayda yerine çok fazla zarar verebilir. Özellikle yapay gelişen SEO çalışmaları arama motorunun web sitesini tamamen engellemesine neden olabilir. Sıralamada çok gerilere düşerek cezalar alabilir ya da sitenizin banlanması gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. SEO konusunda araştırma yaparken bu nedenle uzman kişilerden yardım almak, sitenizin üst sıralarda listelenmesini sağlayacak bir tedbir olabiliyor.

Bazı SEO uzmanları kısa yoldan web sitenizi üst sıralarda listeleyebileceğini söyleyebilir. Hatta yaptığı bazı çalışmalar ile kısa bir süreliğine başarabilir. Ancak Google standartlarına uymayan bu çalışmalar nedeni ile siteniz sonrasında çeşitli cezalarla karşı karşıya kalabilir. Bu alanda hem para hem de itibar kaybetmiş olabilirsiniz. Bu nedenle Uzmanından SEO çalışmaları tercih ederek daha kalıcı bir popülariteye uzun bir çalışma sonucunda ulaşmanız mümkün olacaktır. Alanında profesyonel bir SEO uzmanı çalışmalarına başlamadan önce domain seçimine önem vermelidir. Alan ismi seçerken anahtar kelimenin de bu isim içerisinde geçmesi önemli bir püf noktasıdır. Sayfa uzantısı seçerken de çok dikkat etmeli ve özellikle com, net, org gibi uzantıların tr eki ile kullanılması arama motoru algoritmalarına uygunluk sağlayacağı için daha ideal olacaktır.

SEO çalışmalarının en kıymetlisi ise özgün içerik bulundurmaktır. Hazırlanan içerik siteniz dışında farklı hiçbir alanda bulunmuyorsa ise arama motorları üzerinde yükselme şansınız çok fazla olmaktadır. Bu alanda Uzmanından SEO çalışmaları içerisinde sosyal ağ kullanımının da çok önemli bir yeri olduğunu görebilirsiniz. Bu alanda yaptığınız paylaşımların çok daha kolay bir şekilde artması mümkün olacaktır. Artan ziyaretçi sayısı doğal bir trafik oluşturacağı içinde Google tarafından anında fark edilmeniz de mümkündür. Özellikle kişi sayısı fazla sayfalarda paylaşımlar yapmak yoğun bir trafik sağlayacaktır. Kısacası alanında uzman bir SEO çalışanı elindeki verileri çok iyi bir şekilde değerlendirir. Web sitesini en üst sıralara çıkarabilmek için doğal fakat etkili metotlar kullanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil SEO başlıklı makalemizde yeni nesil seo hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir