16 Ocak 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Vbulletin Seo Eklentileri

Vbulletin Seo Eklentileri

Vbulletin Seo Eklentileri hakkında bilgi sahibi olmadan önce Vbullettin nedir, bunun tam olarak bilinmesi gereklidir. Bu sistem SQL tabanına sahip bir PHP formudur. Oldukça kullanışlı bir script olarak tanımlanan bu forum, yabancı kişiler tarafından kodlanmıştır. Özellikle PHP’den almış olduğu alt yapılar sayesinde çok farklı temalar kullanabiliyor. Bu nedenle SEO çalışmalarınız içerisinde bu sisteme ait pek çok eklenti kullanabilir ve daha etkin çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri ücretli olarak yazılan vBSEO olmaktadır. Bu eklentinin siteniz üzerindeki her ayrıntıyı düzenlediğini görebilirsiniz. Meta tag yapısındaki etkileri ile SEO ya uygun çalışmalar yürütebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olarak ise tfSEO çalışmaları gereklidir. Kurulumu biraz zor olsa da iyi sonuçlar sağlaması açısından tavsiye edilebiliyor.

İlk çıktığı dönemlerde oldukça başarılı bir uygulama olan vRewrite ise yeni versiyonlara uyumlu serisinin çıkmaması itibari ile yeni sürümlerde çokta başarılı olduğu söylenemez. ZOints SEO da Vbulletin Seo Eklentileri arasında ücretsiz bir program olmaktadır. Özellikle ücretsiz uygulamalar arasında en çok beğenilenlerden biri olmaktadır. Ücretli uygulamalar arasında ise en çok beğenilenler arasında NuSEO bulunuyor. Eklentilerin ücretli ya da ücretsiz olarak ayrılması kullanım pratikliği açısından önemlidir. Ücretli eklentilerde kapasite biraz daha geniş olabiliyor. Ücretsiz eklentilerde ise daha kısıtlı kullanımlar görülebiliyor.

Ücretli Vbulletin Seo Eklentileri arasında en çok kullanılan ve beğenilen vBSEO olmaktadır. Bu eklenti ile arama motorlarında sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Özellikle meta- tag yapısını düzenleyerek sitenizde oluşturacağı etki pek çok eklentinin bir arada sunabileceği bir etki olarak karşınıza çıkmaktadır. Genel olarak bakıldığında vBulletin sisteminde default optimizasyonu bulunmuyor. Bu eklenti sayesinde sitenizin çok daha başarılı bir şekilde indexlenmesi sağlanabiliyor. Sayfalarınızı kategorilere ayıran bu eklenti yazılara da bağlantı vermiş oluyor. Bu şekilde her yazınız ayrı ayrı indeksleniyor. vBulletin lisanslı bir ürün olmakta ve site çalışmalarında ciddi anlamda çalışmalarını yürüten herkes için çok önemli bir scprit olarak değerlendirilebilir. Ücretsiz formlarda ise en çok tercih edilen tfSEO olacaktır. Oldukça başarılı sonuçlar sağlayan bu uygulamalar her alanda başarılı seçenekler ortaya çıkaracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Hız Optimizasyonu başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Vbulletin Seo Eklentileri

  1. […] önceki yazımız olan Vbulletin Seo Eklentileri başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir