30 Mart 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 0

Video Seo

Video Seo

Video Seo SEO açısından faydası çok büyük çalışmalar arasında yer alıyor. Link inşası üzerinde değerlendirildiğinde de büyük avantajlar karşınıza çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken özellikler arasında Google algoritmalarına uyumluluk çok önemlidir. Bu alanda Google’ın sitenizi sıralarken dikkat ettiği özellikler arasında sayfanın kalitesi önceliklidir. Bunun için anahtar kelimelerle içeriklerin alakalı olmasına dikkat eder. Bu üç kritere çok önemli katkılar sağlayan seçenek ise videolar olacaktır. Ziyaretçinin sayfanızda daha da uzun kalmasını sağlayan video kullanımları ile sayfanızın kalitesi daha üst sıralara çıkabilir. Sayfanıza backlink gelme ihtimalini artıran video içerikleri doğru ve etkili bir şekilde kullanılabilecektir.

Video içerikleri bulunan sitelere link verilmesi için öncelikle yazılarınız ile alasına ve değerlerine bakılır. Hedef içeriklerin olması, ilginç video dosyalarının hazırlanması da sayfanızı öne çıkarabilecek bir adım olacaktır. Genel sayfa baclink çalışmalarında çok fazla değerli bilgi olması ve zengin içerik durumlarında da avantajlı bir Video SEO çalışması yapabilirsiniz. Sadece içerik ve video içeriklerinin kıyaslanmasında ise linklenme ihtimalinin üç kat arttığı görülecektir. Bu durumda kaliteli backlink alma ihtimalinizin artması için mutlaka kaliteli video içerikleri sayfanızda kullanmanız gereklidir. Bu alandaki ihtiyacınız video yayınlamak olduğunda ne hakkında video yayınlayabileceğiniz ile ilgili araştırmalar yaparak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Çok farklı amaçlarla bu içeriklerin oluşturulduğunu görebilirsiniz. Bunlar arasında promosyon trailer ilk sıralarda yer alıyor. Ekran kaydı olarak kullanılabilecek özel dersler, ürün demosu, bilgilendirici ip uçları, röportajlar, reklam çalışmaları da bu video içerikleri arasında kullanılabilecek farklı çeşitler olacaktır.

Yaptığınız işlemi animasyon videolarla da anlatabilirsiniz. Bu içeriklerin amacınıza uygun bir şekilde kullanılması ile Video SEO çalışmaları çok daha başarılı olacaktır. Videolarınızı 1080p olarak kaydetmek önemlidir. Kaliteden ödün vermemek video hazırlarken ilk dikkat etmeniz gereken kısımdır. Çünkü görüntü kalitesi düşük olan videoların açıldığından kısa bir süre sonra kapanması mümkün olabilir. Kayıtlar hazırlarken ses, aydınlatma özelliklerine de özellikle dikkat etmeniz gereklidir. Videonuzun çok fazla bir şekilde efekt içermesine gerek bulunmuyor. Bunun için kalitesi yüksek video düzenleme programları kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ziyaretçileri Sitede Daha Uzun Tutmak başlıklı makalemizde ziyaretçileri sitede daha uzun tutmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir