4 Temmuz 2015
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

WordPress temanıza favicon ekleme

Merhaba çoğu insan gibi bende faviconu çok sever ve olmazsa olmazlardan görürüm .Sitemizin bir faviconu yoksa eğer yada var siz onu değenmiyorsanız değiştirebilir yada yenisini yükleyebiliriz.
favicon

 

Bir çok paylaşım sitesinde favicon eklemek için eklentiler kol gezmekte bu kdar basit bir işlem için neden bir eklentiye gerek duyalımki. ?

Kurulum;

Hali hazırda olan faviconumuzu ftp ye bağlanıp sitemizin ana dizinine favicon.ico uzantısı şeklinde atıyoruz.Daha sonra yönetim panelinden Görünüm /Editör bölümüne gelip Header.php dosyamızı düzenlemek için tıklıyoruz.

</head> kodunu bulup hemen üstüne bu kodları ekliyoruz.

favicon2

buradaki /favicon.ico anadizinde olduğunu gösteriyor.Eğer isterseniz iconj.com sitesinede favicon’u upload edip oradan aldığınız url yi yazabilirsiniz.

Eğer varolan bir favicon resmini değiştirmek isterseniz .ico uzantılı oluşturduğunu favicon resmini kaynak kodunda gördüğünüz dizine yüklemeniz yeterlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Menü Limiti Sorunu başlıklı makalemizde menüde limit sıkıntısı  ve wordpress menüde limit sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “WordPress temanıza favicon ekleme

  1. […] önceki yazımız olan WordPress temanıza favicon ekleme başlıklı makalemizde favicon ekleme  ve wordpress temaya favicon ekleme hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir