14 Haziran 2018
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

WordPress panelde Bağlantılar

WordPress panelde Bağlantılar/Links menüsü

WordPress Admin Panelinde sol menüde Bağlantılar tabı yoktu. Yeni kurmuş olduğum iki wordpress sitede bu problemle karşılaştım. Türkçe içerikli webmaster forumlarında bulamadım.(belkide yanlış anahtar kelimeler ile aradım) Bunun üzerine yabancı forumları ve WordPress Codex ‘i gezmeye başladım. Bu problemi ortadan kaldıran ve Bağlantılar / Links Tab ‘ını ya da panelini tekrar sol menüye tutturan eklentiyi buldum.

Sanırım bu problem yeni sürümlerin sıfırdan kurulumunda meydana geliyor. Açıkçası nedenini bulamadım. 6 yıldır wordpress kullanıyorum. İlk yüklediğimden bu yana Bağlantılar sekmesi mevcut ve güncellemeler nedeniylede bir yere kaybolmadı. Ancak son sürümü indirip sıfırdan kurduğum iki farklı sitede de aynı problemle karşılaştım.

Bu problemi çözmek ve blogumuza Blogroll özelliğini kazandırmak için Link Manager ‘ı buraya tıklayarak indiriyoruz. Klasik eklenti/plugin kurma yolunu izleyerek FTP ‘ye girip wp-contents / plugin klasörü içine eklentimizi atıyoruz. Sonrasında WordPress Admin Paneli / Eklentiler / Yüklü Eklentiler altından Link Manager ‘ı etkinleştiriyoruz. Bu kadar 🙂 Bağlantılar sekmenizin sol tarafında ve Bağlantılar Bileşeninizde artık Bileşenler altındaki yerini almış durumda ?

Bir önceki yazımız olan Bloggerlar için 5 WordPress Eklentisi başlıklı makalemizde en iyi wordpress eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Amp kurulumu nasıl yapılır ?  başlıklı makalemizde wordpress hızlandırılmış sayfalar hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “WordPress panelde Bağlantılar

  1. […] önceki yazımız olan WordPress panelde Bağlantılar başlıklı makalemizde link paneli nasıl görünür hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir