19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

WordPress Seo

WordPress Seo

WordPress Seo SEO kurallarının olmazsa olmazları arasında yer alır. SEO kelimesinin en demek olduğunu aslında bu yazıyı okuyacak herkes biliyor ama ben yinede kısa bir özet geçmek istiyorum. İngilizce kısaltma olan SEO açılımı Search Engine Optimization anlamına gelir. Türkçesi ise arama motoru optimizasyonu demektir. Herhangi bir internet arama motoruna girerek arama yaptığınızda bile bilmeden SEO ile karşılaşırsınız. Çünkü SEO sizin aradığınız bilgiyle ilgili bütün internet sitelerini süzerek sizlere en iyi sonuç çıkarmayı sağlayan bir araçtır. SEO sayesinde ulaşmak istediğiniz herhangi bir bilgiyi sayfa sayfa dolaşmak yerine ilk sıralarda istediğiniz bilgiye ulaşmanızı sağlar. Sizlere zamandan kazandırır. Ayrıca web sitesi tasarımcıları veya internet sitesi sahiplerine de hem zamandan hem de paradan kazandırarak her daim bir numara da kalmanızı hedefler ve bu hedefi hayata geçirir. Site içerisinde SEO düzenlemesi yapmak neredeyse artık bir kural haline gelmiş ve mutlaka yapılması gereken bir düzenleme haline gelmiştir.

Bu yüzden iyi bir SEO danışmanına başvurarak SEO hizmeti almak için geç kalmayın. Veya ben hizmet almak istemiyorum kendim bu işin üstesinden gelirim diyorsanız da size kalmıştır. Çünkü SEO kurallarına uyumlu bir site demek o sitenin her zaman para ve ün kazandırması demektir. Gelelim wordpress SEO kelimesi; wordpress demek site içeriği yönetim sistemidir. Mutlaka web site tasarımcıları wordpress eklentileri kullanarak sitelerine uygun hale getirebilirler. Bazı wordpress eklentileri şunlardır: wordpress SEO by yoast, SEO ultimate, SEO friendly ımages ve sharaber bu eklentilere uyarak bir site içeri hazırlarsanız sizlere birçok artısı ve getiri olur.

Tahmin edersiniz ki emek olmadan yemek olmaz. İyi ve arama motorlarına uygun bir web sitesi hazırlamakta için bazı öncelikleri de yerine getirmek lazımdır. Bu önceliklerin başını ise worspress SEO eklentileri çeker. Özellikle SEO friendly images eklentisi yani Türkçe anlamı görsel içeriklerinin her birinin etiketlenerek siteye konulması demektir. Bu sitenizde kullanmak istediğiniz her resim etiketlenerek kendine özel bir adres oluşturur.

 

Bir önceki yazımız olan Yerel Seo Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde yerel seo nasıl yapıılır hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “WordPress Seo

  1. […] önceki yazımız olan WordPress Seo başlıklı makalemizde wordpress seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir