16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri hemen hemen her birey için bir site kurmak ve sürprizlerle dolu bu online dünya da var olmak farklı getirileri olan çok önemli bir adımdır. Site kurmak denilince kapsamlı çalışmalar akla gelebilir. Ancak günümüzde bu tarz hizmetleri veren programlar kullanarak ta bir site sahibi olmak çok basit olabiliyor. Bunlardan biri WordPress olmakta ve sunduğu özelliklerle kullanıcılarına başarılı bir site yöneticisi olma fırsatı vermektedir. Bu anlamda bazı WordPress SEO eklentileri hakkında bilgi sahibi olarak daha profesyonel bir kullanım elde edebilirsiniz. Kusursuz bir şekilde sitenizi yönetmek için kullanacağınız ilk eklenti WordPress SEO by yoast olmaktadır. Duplicate title, desciription gibi sorunlara ideal çözümler olan bu özelliğin yanı sıra All in one SEO eklentisi de çok fazla tercih edilmektedir. Bu özellik ile sayfa ya da konularınızı hatta etiket ya da meta taglarını bile istediğiniz gibi düzenleyerek kontrol edebilirsiniz.

Yazılarınızda etiket kullanılırken ilgi çekici etiketleri sunan bir eklenti olarak Simple Tags özelliği de oldukça pratiklik sunacaktır. Arama motorlarına uyumlu bir şekilde çalışan başka bir WordPress SEO eklentileri arasında yer alan özellikte Googşe XML sitemaps olmaktadır. Bu eklenti site haritalarını otomatik olarak arma motorlarına eklemektedir. All in one SEO eklentisi ile hemen hemen aynı işi gören Platinum seo Plugin ek olarak kalıcı bağlantılarınızı değiştirdiğinizde anında 301 yönlendirmesi yapabilen bir görevi bulunuyor.

Bunların yanı sıra SEO smart Links özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik bloğunuz içerisinde link verdiğinizde nofollow etiketi ile yeni pencerede açmayı sağlayacaktır. SEO Ultimate özelliği ise güçlü özellikleri ile önerilen bir seçenek olmaktadır. Başlıkları ya da meta açıklamalarını yeniden yazmanıza iç link özellikleri için çapa metni oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu alanda WordPress SEO eklentileri arasında FV Sİmpler SEO Pack adındaki eklentide çok fazla işinize yarayacaktır. Bu özellik ile gereksiz eklentilerin ve kullanımların anında kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Seo Friendly Images özelliği de kullandığınız resimlere alt başlık ve başlık gibi eklentiler eklemenize yardımcı olur. Programı kullanırken farklı özellikler tercih edebilir ve sitenizi çok daha başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kitap Sektörü İncelemesi başlıklı makalemizde 2017 seo kitabı ve kitap sektörü incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “WordPress SEO Eklentileri

  1. […] önceki yazımız olan WordPress SEO Eklentileri başlıklı makalemizde wordpress seo plugins ve wordpress seo eklentileri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir