16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Yahoo’nun Arama Sonuçları Google’dan

Yahoo’nun Arama Sonuçları Google’dan

Yahoo’nun Arama Sonuçları Google’dan en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Google, giderek artan popülaritesi ile dijital piyasanın tartışmasız lideri olmaktadır. En yakın rakibi olan Yahoo ile anlaşmaya varan Google, 2018 yılı sonuna kadar Yahoo’nun reklamlarını ve arama sonuçları yönetecektir. Bu nedenle artık Yahoo’nun arama sonuçları Google’dan şeklinde yorumlanabilir. Bu anlaşmanın detaylarına göre 1 Ekin tarihinden başlayan ortaklık hem masa üstü, hem de mobil platformlarda geçerli olacaktır. Tüm bu platformlarda algoritma görsel arama servisleri sağlayacak olan Google, bu konuda üstünlüğünü kanıtlamış oldu. Resmi belge de Yahoo hangi arama sorgularını Google göndereceği konusunda da belirleyici hakkı bulunuyor. Bunun yanında anahtar kelimelerle ilgili olarak ta herhangi bir minimum sayı karşılama gibi bir zorunluluğu da olmayacaktır.

Bu durum Google’ın diğer arama motorları ile de anlaşmalar yapabileceği söylentilerine sebep olmuştur. Bu alanda Yahoo’nun arama sonuçları Google’dan olmakta ve firma bu şekilde yeni bir dönem içerisinde daha yüksek karlılık hedeflemektedir. Oldukça güvenli bir liman olan Google, Yahoo’nun hedeflerine ulaşmada çok önemli destekler sunmuş olacaktır. Comstore deki veriler ışığında Yahoo masa üstü platformlarda yapılan aramalarda yüzde 12.7’lik bir pazar payına sahip olmaktadır. Aynı verilerde Google’ın payı ise yüzde 64 olmaktadır. Microsoft ile ortak çalışan Yahoo Nisan ayında bu anlaşma koşullarını gözden geçirmek istediğini açıklamıştı. Bing bu alanda Yahoo’ya arama sonuçları ve reklam yönetiminde destek olmakta idi.

Anlaşmada yapılan yeniliklere göre Yahoo artık servis sağlayıcılarından aldığı verileri kullanabilecektir. Google teknoloji dünyası içerisinde etki alanını her geçen gün daha da genişletiyor. Bu alanda bir farklı teknoloji şirketlerine de kapılarını açarak, kendi başarısına kendisi referans olmaktadır. Bu alanda Yahoo’nun arama sonuçları Google’dan olmakta ve bunun ne bir ilk, ne de son olacağını söylemek mümkün olacaktır. Yaşanan bu gelişmeler SEO sektöründe olumlu etkiler oluşturacaktır. Google’ın arama sonuçları Yahoo üzerinde de gösterilecek ve bu şekilde çok daha geniş kitlelere aynı algoritma ile ulaşılmış olacaktır. Bu şekilde SEO çalışmaları dijital pazarlama alanında önemini her geçen gün artıracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Seo uyumlu makale başlıklı makalemizde seo uyumlu makale ve seo uyumlu makale yazanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Yahoo’nun Arama Sonuçları Google’dan

  1. […] önceki yazımız olan Yahoo’nun Arama Sonuçları Google’dan başlıklı makalemizde yahoo artık google ve yahoo’nun tüm sonuçları google’den […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir