12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Yeni Nesil SEO

Yeni Nesil SEO

Yeni Nesil SEO metotlarında Google’ın yeni yaptığı güncellemeler ile farklı tekniklere yönelmek gerekli olabiliyor. Google’ın genel olarak arama sonuçlarındaki sıralamasına müdahale etmeyi amaçlayan tüm linkler bir düzen içerisindeki parçalardır. Backlinkler üzerinden yaşanan değer kaybının da yapılan yeni güncellemeler ile doğrudan ilgisi olduğu söylenebilir. Google da bulunan Web Yöneticisi Yönergeleri ihlal edebilir. Bu durumun sitenize doğrudan ya da dışardan gelen linklerle de ilgisi bulunur. Backlinklerin değer kaybetmesi doğrudan sitenizin değer kaybetmesine neden olacaktır. Yapılan link düzenlemelerinde PR değerli yüksek olan sitelerden bağlantı alma şeklinde değerlendirilebilir. Özellikle bu durumun para karşılığında bir takas olması olumsuz bir etki oluşturabilir.

Bu durumlarda alınan linkler karşılığında hizmetlerin takasıda gerçekleşebiliyor. Bu alanda ya hakkında yazı yazılabilir ya da ücretsiz olarak ürün gönderimi sağlanabilir. Bu link takasının çok aşırı şekilde olması ise bu alanda özel bir iş ortalığı oluşabilir. Backlink çalışmalarınızın değer kaybetmesi alanında yüksek miktarda ana kelime içeren bağlantıların büyük ölçekli makale pazarlama kampanyaları oluşturacaktır. Bu alanda Yeni Nesil SEO çalışmalarında bu tarz olumsuzluklar bir kenara bırakılacaktır. Google örneklerde olduğu gibi yapay link oluşturma çabalarınızı fark edebilir. Bu tür çalışmaları SEO mantığının bir ihlali olarak ta değerlendirilebilir. Bu şekilde farklı kullanımlarla ihlaller ortaya çıkabilir.

Paralı olarak satın alınan tanıtım yazıları, kalitesiz sitelerden gelen bağlantılar, farklı sitelerden gelen wigdet’lar üzerindeki bağlantılar bu ihlaller arasında sayılabilir. Bu ihlallerin ardınızda kalması için Yeni Nesil SEO çalışmalarına yönelmeniz gereklidir. Siteniz için URL olarak hazırlanan tanıtım yazıları yazmak oldukça etkili bir kullanımdır. Bunun yanında sosyal medya alanında etkin kullanımlar bulundurmakta çok önemlidir. Tanıtım yazılarında kaynak belirterek site adı vermek çok daha değerli bir kullanım olacaktır. SEO çalışmalarında backlink çalışmaları çok değerlidir. Ancak bu alanda para karşılığında link satan siteler bulunduğu gibi, yapay bir tanıtım elde edebilmek adına yapılan çalışmalar da bulunuyor. Bu alanda doğal çalışmaların yapılması ve tanıtım yazıları ile link kullanımlarına yönelmek yeni nesil bir çalışma olarak daha aktif olmanızı sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Alexa Kimler İçin Önemli başlıklı makalemizde alexa kimler için önemli hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Yeni Nesil SEO

  1. […] önceki yazımız olan Yeni Nesil SEO başlıklı makalemizde yeni nesil seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir