19 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Yerel Seo Nasıl Yapılır

Yerel Seo Nasıl Yapılır

Yerel Seo Nasıl Yapılır orta ve küçük ölçekli işletmeler için çok önemlidir. Bu alanda rekabet oldukça fazladır. Yakındaki işletmeleri hedef alan mobil aramalar verilen öncelikler sayesinde lokal SEO çalışmalarını bir gerekliliğe dönüştürmektedir. Yıllar önce çok kimse tarafından bilinmese de mobil alanda yükselen rekabet ile çok daha fazla bilinmeye başladı. Bu çalışmalar için basit yöntemler yetersiz kalacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası ile profesyonel düzeyde çalışmalar yapmanız gereklidir. Bu alanda öne çıkabilmek için öncelikle ilk sıralarda yer alabileceğiniz SEO çalışmalarına önem vermeniz gereklidir. Sonrasında ise bu alanda yapılan olumlu yorumlarında sitenizi üst plana taşıması söz konusudur.

Lokal aramalarda rakiplerinizi kolayca egale edebilmek için SEO çalışmalarında adımlarınızı doğru bir şekilde atmanız mümkün olacaktır. Özellikle sitelerin pozitif puanları ziyaretçilerin ilk sıralarda olmasanız da sizi seçmesi için yeterli bir kriter olacaktır. Öncelikle Yerel SEO Nasıl Yapılır konusunda Google üzerinden yerel işletme kaydınızın olması gereklidir. Bu alanda hesabınızın çok kolay bir şekilde onaylanması söz konusudur. Sonrasında ise facebook, foursquare gibi platformlarda kaydınızın da olması avantaj olacaktır. Bu alanda platformlarda üyelikler açarken çok miktarda kaliteli ve alakalı resim kullanmak gereklidir. Sizi anlatan kaliteli tanım yazıları da mutlaka bu platformlara eklenmesi gereklidir. Özellikle adres ve telefon numaralarının doğru bir şekilde girilmesi de çok önemlidir.

Firmanızın açılış, kapanış ve tatil saatlerinin doğru bir şekilde girilmesi de Yerel SEO Nasıl Yapılır konu başlığında Google algoritmalarına uyumluluk sağlamak adına gereklidir. Sektör ile alakalı olan doğru kategoriler seçmek ve iyi bir kapak, profil fotoğrafı belirlemekte bu platformlarda prestijinizi artıracaktır. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak çok önemlidir. Özellikle yerel bazda bir firmanız var ise hedef kitlenize ulaşabilmek adına bu lokasyonların hızlı bir şekilde yapılması gerekli olacaktır. Firmanızın aynı kategoride rekabet ettiği pek çok rakibi olabilir. Online alan üzerinden bu firmaların önüne geçebilmek adına tanıtım ve görünürlüğünüzü yükseltmek yerel SEO çalışmaları ile çok daha hızlı bir şekilde mümkün olabilecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Adwords başlıklı makalemizde adwords hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Yerel Seo Nasıl Yapılır

  1. […] önceki yazımız olan Yerel Seo Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde yerel seo nasıl yapıılır hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir