21 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Ziyaretçi Bazlı Seo

Ziyaretçi Bazlı Seo

Ziyaretçi Bazlı Seo geçmiş dönemlerde gelen bir alışkanlık ile Google aramalarında amaç sıralama bazlı olması nedeni ile sitenize gelen ziyaretçi akışının çok fazla olması gereklidir. Değişen ve gelişen Google algoritmaları sayesinde artık çalışmalar ziyaretçi bazlı SEO olarak sürdürülüyor. Bu arama sonuçlarında kullanıcılara daha başarılı ve faydalı sonuçların sunulması sağlamaktadır. Tabi ki SEO metotlarının da daha fazla kaliteli içerik üzerine yoğunlaşması gerekliliğini de ortaya çıkarıyor. Özellikle ziyaretçilerinizin sürekli olarak sayfanızı takip etmesi ile marka bilinirliği ortaya çıkacak ve bu da satış üzerine kurulu bir web sitesinde yükselen satış grafikleri olarak geri dönüşümler oluşturacaktır.

Bu alanda web sitenizin ilk kuruluşunda önem verdiğiniz ziyaretçi bazlı SEO çalışmaları başarı sonuçları bir SEO planı olacaktır. Bu çalışmalarında bazı verilerin analizlerinin sürekli takip edilmesi gereklidir. Tarihlere orantılı olarak hazırlanan ziyaretçi artışı tabloları, anahtar kelimeler ile elde edilen ziyaretçiler, sayfalardaki görüntülenme sayısı, sayfada kalma süresi, site dışında ziyaretçi başlı SEO çalışmaları bunlar arasında sayılabilir. Özellikle tarihlere orantılı olarak ziyaretçilerin artışı ve düşüşü analizleri çalışmalarınıza hız kazandıracak ve avantajlar elde edebileceksiniz. Sektörel bazda bu tabloları analiz edebilir, ziyaretçilerinizin arttığı dönemlerde farklı çalışmalar yaparak ziyaretçi sayılarınızı katlayabilirsiniz. Bunun yanında anahtar kelimeler de çok önemlidir. Yoğun ve genel aramalar üzerinden sitenize ziyaretçi sağlanmasında anahtar kelime seçimleri başarı getirir.

Sayfanızın görüntülenme sayısı da ziyaretçi bazlı SEO çalışmaları açısından çok önemlidir. Sitenize gelen her ziyaretçi iyi bir şekilde yönlendirilirse sayfanızı tekrar tekrar ziyaret edebilir. Bunun için fotoğraf galerileri oluşturabilir ve içerikleriniz arasında bir önceki ve bir sonraki içerikleri de ekleyebilirsiniz. Analizler yaparken sabit ziyaretçi sayılarınızın yanında yeni ziyaretçi sayılarınızda çok önemlidir. Bu nedenle kampanyalar düzenleyebilir, sosyal medyayı kullanabilir, bu şekilde başarılı olabilirsiniz. Ziyaretçi kaynaklarını görebilmekte hangi alanda daha başarılı olduğunuzu tespit edebilmek açısından önemlidir. En çok hangi sayfanızın ziyaret edildiğine bakarak ta çalışmalarınıza farklı alanlarda yön verebilirsiniz. Site içinde takip edeceğiniz çalışmaların yanında site dışında da takip edeceğiniz SEO çalışmaları olacak bunlar içinde periyodik takipler sağlayarak boşlukların oluşmasına fırsat vermeden web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan seo uyumlu makale başlıklı makalemizde seo uyumlu makale yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Ziyaretçi Bazlı Seo

  1. […] önceki yazımız olan Ziyaretçi bazlı seo başlıklı makalemizde ziyaretçi getiren seo çalışmaları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir