17 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Hızlı Seo Yöntemleri

Hızlı Seo Yöntemleri

Hızlı Seo Yöntemleri ile sitenizde teknik analizler yapabilir ve çok kısa bir süre içerisinde tespit ettiğiniz sorunlara ideal çözümler bulabilirsiniz. Hedef sitenin incelenmesi aşamasında bazı SEO araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Bunlar arasında en çok kullanılanlardan biri olan SEO toolbar, nofollow linkleri ile görülebilecek eklentilerde kısıtlamaların olup olmadığı hakkında veriler sunar. Arama motorlarının sitenizi üst sıralarda listelemesinin önünde bazı handikaplar olabilir. Bunları yakalayabilmekte içinde Googlebot gibi araçlar kullanılabilir. En önemli sorunlarda çifte içerik tehlikesidir. Bunun için de yapacağınız analiz çalışmaları sitenizin çok daha başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. İlk olarak analiz çalışmalarına başlamadan önce “site.” Şeklinde araştırmalar yaparak ilk 100 içerisindeki yerinizi görebilirsiniz.

SEO çalışmalarında hız elde etmek adına sitenizde bulunan yapısal sorunlarla ilgili de çeşitli analizlere ihtiyacınız olabilir. Bu alanda Hızlı Seo Yöntemleri arasında kırık linkler önemli bir sorundur. Sayfanızdaki linklerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek çok önemli mesafeler kazandıracaktır. Bunun yanında gereksiz yönlendirmelerde çalışmalarınızda ayak bağı olabilecektir. Bu nedenle de 301 yönlendirmelerinin gereksiz kullanımları tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Canonicalization problemleri de en sık karşılaşılan hatalar arasında yer alır. Aynı içeriğin farklı yerlerde yüklenmesi ve arama motorlarının bunu farklı bir şekilde algılaması da önemlidir. URL yapısı içerisinde tutarlılığın kontrol edilmesi de önemlidir. Hatta bütün bir URL yapısının birbiri içerisinde uyumlu olması da SEO çalışmalarınızda avantaj sağlayabilir.

Site sayfalarınızda ve index kısımlarında karşılaştırmalar ve incelemeler yaparak ta pek çok eksikliği fark edebilirsiniz. Özellikle siteniz adına cezalandırmaların olması sitenizin gerilere gitmesine neden olabilir. İndex kısımlarında olmaması gereken bir sonuçta sıralamanızı hızla gerilere düşürecektir. Bu alanların kontrol edilmesi ile Hızlı Seo Yöntemleri yakalayabilir ve sitenizin yapılandırılmasında bu verileri baz alarak hedeflediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz. Duplite içeriklerde de sıralamalarda gerileme yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun için parametre bazlı duplikasyon alanında farklı URL seçeneklerinin aynı sayfayı işaret edip etmediği kontrol edilebilir. Özellikle bu yönlendirmelerde kopya içeriklerin çıkması da sayfanızın SEO çalışmaları adına çok önemli bir eksi puan olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Html 5 ve Seo başlıklı makalemizde html  ve seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Hızlı Seo Yöntemleri

  1. […] önceki yazımız olan Hızlı Seo Yöntemleri başlıklı makalemizde hızlı seo yöntemleri hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir