16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Lokal Seo

Lokal Seo

Lokal Seo işletmenizin kategorisi, hangi ölçekte olduğu online ortamlarda hedef kitlenizi ve çalışma stratejilerinizi belirleyecektir. Her sektör temsilcisi farklı çalışmalarla daha verimli sonuçlar alabilir. Özellikle orta ve küçük ölçekli işletmeler için Lokal seo çalışmaları vazgeçilmezler arasında kullanımı giderek artıyor. Yakın alandaki işletmelerin hedefe alınmakta ve mobil aramalar üzerinde de rekabet artması ile bu çalışmaların önemi günden güne artmaktadır. Yöntemin herkes tarafından kullanılıyor olması bir dezavantaj olmakta, farklılık oluşturmak adına çalışmalarınızı biraz daha profesyonel olarak kendinize has olarak ilerletmeniz gerekli olabiliyor. Mobil kullanımların artması ile bu çalışmalar daha da önemli bir hal aldı. En iyi restoran araştırmaları yapabiliyor, ancak genel yapılan araştırmalarda tıklanma şansınız çok fazla olmayabiliyor.

Yapılan seo çalışmaları ile bu aramalarda alanında kullanıcının bölgesinde olacak şekilde daraltılması mümkün olacaktır. Bu alanda Lokal seo çalışmaları bölgesel arama sonuçları olarak değerlendirilecektir. Bu alanda en üstte yer almak için site içinde yapılması gerekenler bulunuyor. Web sitenizin içeriğinde, açıklamalarında, anahtar kelimelerinde ve hatta başlıklarında bölge isimleri geçirilmelidir. Sitenizin google’ın algoritması içinde yer alması için anahtar kelime yoğunluğunun başarılı kullanılması gereklidir. Bu yoğunluk önemli bir artı olacaktır. Site dışı yerel seo çalışmalarında ise site dışı link alımlarında anahtar kelimenin kullanılması da arama sonuçlarında sitenizi listenin başına çıkaracak etkiler oluşturacaktır.

Bunların yanı sıra içerik olarak Lokal seo çalışmaları da yapılabiliyor. Anahtar kelimenin başlıklarda yoğunlukta olması ve bölgesel isimlerin bu başlıklarda yer alması hedef kitlenize çok daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Popüler aramalarda öne geçebilmek adına anahtar kelimenin yer aldığı içeriklerin artması çok önemlidir. Bu şekilde siteniz milyonlarca rakibin bulunduğu bir alanda daha rekabet edebilir başarı da olacaktır. Firmanızı ön plana çıkarmak için Google içerisinde yerel işletme olarak kaydını yapabilir, sosyal medya hesapları üzerinden kayıtlar açarak aktif olarak kullanabilirsiniz. Farklı alanlarda üyelikler açarken kaliteli resimler yüklemeye özen göstermeli ve firmanızı anlatan uzun bir tanıtım yazısı kullanmaya özen göstermelisiniz. İletişim bilgilerinizi girmeli ve profil resminde başarılı bir seçim yapmalı ve sektörünüz ile alakalı kategorileri başarılı bir şekilde belirlemelisiniz.  Tüm çalışmalar sonrasında müşterilerin pozitif yorumlar yapması ile firmanızın popülaritesi istediğiniz oranlarda artacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kullanıcı Deneyimi başlıklı makalemizde Seo ve kullanıcı deneyimi hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Lokal Seo

  1. […] önceki yazımız olan Lokal Seo başlıklı makalemizde tanıtım yazısı ve tanıtım yazıları hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir