18 Haziran 2018
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

WordPress Sayfalarında İframe Çağırma

WordPress Sayfalarında İframe Çağırma

WordPress Sayfalarında İframe Çağırma işlemini anlatacağım. Öncelik le iframe nedir kısaca bahsedeyim. iframe; Bir sayfanın içine farklı bir internet sayfasını çağırarak , görüntülemenize yardımcı olan html etiketidir. iframe kullanarak bir sayfa içinde başka sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

İframe ile sayfanızda istediğiniz boyutlarda youtube videolarını da çağırabilirsiniz. Ben iframe kullanarak kendi bloglarımda php sayfaların iletişim formlarını çağırıyorum. Bu sayede bloglarıma ne smtp ne de iletişim formu eklentisi kurmak zorunda kalmıyorum. Tek bir iletişim formunu 10 sayfa da iframe kullanarak çalıştırabiliyorum.

WordPress Sayfalarında İframe Nasıl Çağırılır ?

WordPress sayfanızda iframe çağırmak için hiç bir eklenti kullanmayacaksınız. Kısa bir html kodu ile kolayca iframe çağırabilirsiniz.

<iframe src=“Çağırılacak Web sitenin urlsi” width=“680” height=“500” frameborder=“0”></iframe>

Aşağıdaki resimde sayfa ya iframe kullanarak youtube videosu ekledim. WordPress eklentilerinden birden fazla iframe eklentisi mevcuttur. Hiç birini yüklemenize gerek yoktur.

iframe ile çağırdığınız sayfaları istediğiniz boyutlarda ayarlayabilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Xampp Server Üzerinde Mysql Veritabanı Oluşturmak başlıklı makalemizde xampp mysql hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “WordPress Sayfalarında İframe Çağırma

  1. […] önceki yazımız olan WordPress Sayfalarında İframe Çağırma başlıklı makalemizde iframe ile video ekleme hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir