18 Haziran 2018
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Ok.ru Üzerinden HD Video İndirme

Ok.ru Üzerinden HD Video İndirme

Ok.ru Üzerinden HD Video İndirme  Ok.ru sitesi üzerinden izlediğiniz videoları 720p ve 1080p formatında download etme işlemini anlatacağım. Bütün kullanıcılar izledikleri videolarda kaliteli görüntü aramaktadır. Teknolojinin bu kadar ilerlediği zamanlarda 360 ya da 480 p izlenilen videolar keyif vermemektedir. İnternet alt yapısı hızlı olsa bile 720p olarak açılan videolar takılmakta ve sürekli donmaktadır. Durum böyle olunca önce indirip sonra izleme isteği ortaya çıkıyor.

İstediğiniz her videoyu download sitelerinde bulamayabilirsiniz. İş size düşüncede indirme yöntemleri aramaya başlarsınız. Ok.ru sitesi izlediğiniz bütün videoları kaydetme özelliği sunar. Fakat indirilen bu videolar en düşük kalitede iner ve genelde dosya boyutları 300-400 mb arasında değişir. Ok.ru üzerinden video indirme işlemini anlatan çoğu blog yazılarında anlatılan en düşük kalitede indirmedir. Aşağıda anlatacağım yöntemleri uygularsanız istediğiniz her videoyu 1080p olarak indirebilirsiniz.

Ok.ru HD İndirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

İzlediğiniz bir video ok.ru sunucuları üzerindeyse izlediğiniz yer önemli değildir. İzlediğiniz videoya sağ tıklayarak video bağlantısı kopyalayarak yeni bir sayfaya yapıştırın ve ok.ru sitesine giderek videoyu orada açın.

okru-hd-video

okru-hd-video

Açtığınız sayfa da sayfa adresinin başındaki https:// yi silerek ok.ru nun başına m. koyun ve linki m.ok.ru yapın. Aşağıdaki resimde örneği göstereceğim.

ok.ru-video-indirme

ok.ru-video-indirme

Yeni link bu şekilde olacak ve sayfayı bu şekilde açın. Ok.ru sitesinin mobil görünümü açılacaktır. Videoyu oynat dediğiniz zaman videoya sağ tıklayarak video kaydet diyebilirsiniz. Bu az kaydetme işlemi az önce bahsettiğim en düşük kalitede indirir. Eğer yüksek kalitede indirmek istiyorsanız. Video adresini kopyala deyin ve bağlantıyı kopyalayın.

NOT: CHROME TARAYICISI ÜZERİNDE SAĞ TIK ÖZELLİĞİNE ENGEL GETİRİLMİŞTİR. WİNDOWS 10 KULLANICILARI EDGE TARAYICISI ÜZERİNDEN VİDEOYA SAĞ TIKLAYARAK BAĞLANTIYI KOPYALA YAPABİLİRLER.

Not: Video adresini kopyala seçeneğinin çıkması için videoyu başlatmış olmanız gerekmektedir.

okru-hd-video-indirme

okru-hd-video-indirme

Kopyaladığınız bu bağlantıyı yeni bir sekme açarak yapıştırın fakat enter tuşuna basmayın. Eğer basarsanız aynı düşük kalitede indirecektir. Bağlantı üzerinde st.mq=2&st.mvid değerini bulun ve 2 yazan yeri uygun değerlerle değiştirin. 4=720P 5=1080p. Yeni değer bu şekilde olup st.mq=5&st.mvid entera basarsanız indireceğiniz video 1080p kalitede inecektir.

okru-video-indir

okru-video-indir

 

Bağlantıyı idm üzerine yapıştır yaparsanız download işlemi daha hızlı olacaktır. Videoların uzunluklarına göre boyutlar değişebilir. Kaliteli görüntüde indirme işlemleri bu kadardır. Kotanızı idareli kullanmayı unutmayın. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Backlink Kazanma Yöntemleri  başlıklı makalemizde video indirme hakkında bilgiler verilmektedir.

 

One response on “Ok.ru Üzerinden HD Video İndirme

  1. […] önceki yazımız olan Ok.ru Üzerinden HD Video İndirme  başlıklı makalemizde video indirme hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir