16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

One Page Seo

One Page Seo

One Page Seo bir web sitesinin başarılı olabilmesi için SEO çalışmalarının doğru stratejileri takip ederek yapılması gereklidir. Milyonlarca web sitesinin içerisinden sıyrılarak ilk sıralarda yer almak için One Page SEO çalışmalarına çok fazla önem vermelisiniz. Genel olarak bu çalışmalar kullanıcı odaklı iyileştirmeler anlamına gelmektedir. Bu çalışmaların sitenizin başarısında yüzde 45 oranında bir etkisi bulunduğunu da söyleyebiliriz. Bu kavramı iki alt başlık üzerinden incelemek mümkün olacaktır. Bunlardan ilki tasarımsal açıdan hazırlanan çalışmalar olmaktadır. Css ve html ilgili kriterleri içeren bu başlıkta görsel olarak hazırlanan materyaller bulunuyor. İkinci alt başlıkta ise yazılımsal olarak hazırlanan çalışmalar görülmektedir.

Hata sayfaları, yönlendirmeler, url tipi gibi kriterleri içeren yazılımsal One Page SEO çalışmaları büyük sorunlara yol açabilecek çalışmalar olduğu için profesyonel destek gerektirir. Yazılım bakımından hazırlanan web sitesinin seo ile uyumlu olması çok önemlidir. Örneğin url yapısı gibi başlıkların hazırlık aşamasında dikkatli bir şekilde oluşturulması gereklidir. Sonradan hazırlanması söz konusu olduğunda büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alanda wordpress tarzı yapıların oldukça uygun olduğu söylenebilir. Ana yapı olarak aynı olan WordPress kurumlarında tasarım olarak kullanılan başarılı Seo çalışmaları ile web sitenizin öne çıkması da mümkün olacaktır. Sitenizin yapılan analizlerde başarılı çıkabilmesi için SEO’ya uyumluluk içermesi çok büyük artı olacaktır.

Sitenizi ön plana çıkaracak çalışmalar arasında site içi SEO çalışmaları büyük öneme sahiptir. Arama motorlarının sitenizi daha hızlı ve kolay bir şekilde ziyaret edebilmesi için önemli kelimelerin ön planda yer alması da çok önemlidir. SEO çalışmalarını bir bütün olarak düşünecek olursanız yazılımsal ve tasarımsal olarak One Page SEO çalışmalarına önem verilmelidir. Web sitenizdeki ziyaretçi akışının hızlanması için farklı sitelerin sitenizi önermesi artı sağlar. Ancak sitenizin kendi içerisinde ait olduğu sektör grubu ile alakalı olması da sitenizi çok daha hızlı bir şekilde arama motorlarında ilk sıralara çıkarabilecektir. Her web sitesinin kuruluş amacında daha fazla ziyaretçi hedefi bulunur. Bunun için başarılı SEO çalışmaları ile web sitenizi anahtar kelime kullanımları ile öne çıkarabilir ve daha kullanıcı dostu uygulamalar ile yerinizi her geçen gün daha da yukarılara taşıyabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Hız Optimizasyonu başlıklı makalemizde tek sayfalık seo ve one page seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “One Page Seo

  1. […] önceki yazımız olan One Page Seo başlıklı makalemizde tek sayfalık seo ve one page seo hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir