16 Aralık 2016
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Long Tail Keywords

Long Tail Keywords

Long Tail Keywords sanal dünya giderek artan popülaritesi ile çok geniş bir ticaret hacmismeydana çıkarıyor. Bu alanda bireysel ya da kurumsal herkes pay sahibi olabiliyor. Ancak başarılı seo çalışmaları web sitelerini daha üst düzeylere taşıyabiliyor. Bu alanda farklı stratejiler takip edilebilir. Bunlar arasında Long Tail Keywords’ta bulunuyor. Anlamı uzun kuyruklu anahtar kelimeler olmaktadır. Konuyu iyice anlamak için uzun kuyruklu bir kedi grafiği oluşturabilir ve üzerinde işaretlemeler ile daha pratik bir şekilde sağlanan faydayı görebilirsiniz. Çizdiğiniz grafiğin taban kısmı kelimelerin uzunluğunu baz alır ve dikey kısmında ise arama hacminin temsil edildiğini görebilirsiniz. Grafiği yorumlarken grafik yukarı uzandıkça arama hacminin genişleyeceğiniz görebilirsiniz. Sağa doğru ilerledikçe de anahtar kelimeler dallanmaya, budaklanmaya başlayacaktır.

E- ticaret sitesi kurmuşsanız aranma hacmi en yüksek ürünler arasından en popüler ürün grupları oluşturabilirsiniz. Bu alanda çikolatanın en çok aranan kelimeler arasında yer aldığını görebilir ve bu tarz ürünlere yönelebilirsiniz. Ancak yatırımınızı yapmadan dikkat etmeniz gereken en önemli faktör risk olgusu olmakta, yüksek beklentilerin gerçekleşmeme ihtimalini de göz önünde bulundurmanız gereklidir. İkinci bir faktörde yatırımınızın hangi sürede sizi kara geçireceğidir. Bu alanda riskleri en aza indirmek için Long Tail Keywords özelliğini kullanabilir ve kısa sürede ön sıralara çıkabilirsiniz. Bu doğrudan yatırımınızın kısa bir süre içinde kara geçmesini sağlayacaktır.

Anahtar kelime seçerken nokta atışı bir şekilde amacınıza ulaşmak için mutlaka amacınızın belli olması gereklidir. Anahtar kelime çikolata olduğunda satın alma niyeti çok az olan ve arama hacmi oldukça yüksek olan sonuçlar elde edersiniz. Yükseklere çıkabileceğinizin garantisi olmaz ve uzun dönemli bir yatırım olarak birinci sayfalarda çıkan devası sitelerle rekabet imkanınız çok az olacaktır. Ancak Long Tail Keywords kullanarak arama hacmini düşürebilir ve nokta atışı arama maksadı belirleyerek rekabeti düşürebilirsiniz.  Bu şekilde kısa dönemde kar elde etmeniz mümkün olabilir. Bu şekilde long tail kelimeler seçerek ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Ancak daha da önemlisi bu ziyaretçi memnuniyeti ve doğru hedefleme stratejileri ile yerinizi sağlamlaştırmaktır.

 

Bir önceki yazımız olan One Page Seo başlıklı makalemizde tek sayfalık seo ve one page seo hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Long Tail Keywords

  1. […] önceki yazımız olan Long Tail Keywords başlıklı makalemizde uzun kuruklu anahtar kelimeler oluşturma ve long tail […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir