15 Mart 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 0

Https Seo

Https Seo

Https Seo web sitelerinin güvenilir olmasındaki en önemli kullanımlar arasında yer alıyor. SSL sertifikası olan sitelerde kullanılan bu ek sayesinde daha güvenli alanlar kendini belli etmiş olacaklardır. SSL genel anlamda 3. Kişilere karşı olarak yapılan şifreleme teknikleri olmaktadır. Ve kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması adına web sitelerinin yapılarında kullanılmaktadır. Esasında bu şifreleme tekniği arama motorlarında bir güven kriteri olmuyor. Çünkü farklı sayfalara uygulanamıyor. Http düzeneğine s takısı getirilerek oluşturulan bu sistem e- ticaret sitelerinde dahi tüm sayfalarda uygulanamıyor. Bu kullanımlar sadece ödeme ekranında ya da üye giriş ekranında güvenlik gösterecek şekillerde kullanılmaktadır.

Google gelişmiş uygulamaları ile sitelerin güvenli platformlar haline getirenlerde öncelikler sağlayabiliyor. SSL ile güvenlik artırıldığında arama sonuçlarında bu tip siteler daha üst sıralarda listelenebiliyor. Bu nedenle HTTPS SEO çalışmalarında sitenizde mutlaka yer vermeniz gerekli olan bir yapı olmaktadır. Bir web sitesinin ilk sıralarda yükselme hedefinde SEO çalışmaları büyük yer tutuyor. Çalışmalarınızı bu yönde sağladığınızda web siteniz ilk sıralarda yer alabilecektir. İlk sıralara yer almak web sitelerine her açıdan avantaj kazandırır.

Genel bir kavram olarak HTTPS terimine bakıldığında hiper metin aktarım iletişim kuralı şeklinde tercüme edilebilir. İnternet sitelerinin açılmasını sağlayan bu evrensel iletişim aracı olan http kullanımlarını SSL sertifikası almış haline HTTPS deniliyor. Site kullanımlarında bu şekilde daha güvenli kullanımlar sunulabilmektedir. Güvenli ağ protokolü olarak tanımlanabilir. İnternet adreslerine giriş yaptığınızda eğer başında S takısı olan bu kısım bulunuyorsa girdiğiniz bilgileri sadece siz ve karşıdakiler görebilecektir. Bir üçüncü şahsın kişisel bilgilerinize ulaşması da mümkün olmayacaktır. Bu şifreleme tekniği SEO çalışmaları bakımından da oldukça önemlidir. Bu alanda HTTPS SEO çalışmalarında web sitenizin çok daha tercih edilebilir olması sağlanacaktır. Bu elbette kullanıcılar için önemli bir kriter olmaktadır. Özellikle internet ortamından alışverişlerin oldukça yaygınlaştığı günümüzde güvenlik açıkları çok fazla tartışılıyor. Çünkü oluşan bu açıklarla yapılacak alışverişlerde sorunlar ortaya çıkmaktadır. HTTPS kullanımları arama motorları için genel geçer bir kural olmasa da önemli bir güvenlik şifreleme tekniği olarak kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Rel İle Bağlantılarınızı Güçlendirin başlıklı makalemizde rel ile bağlantılarınızı güçlendirin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir