5 Mayıs 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

Alexada Yükselmek

Alexada Yükselmek

Alexada Yükselmek için yapılması gereken birçok etkili yol bulunmaktadır. Bu yolların kullanılabilmesi için Alexa çok iyi bir şekilde tanınmalıdır. Çünkü çalışma şeklinin çözülmesi çok daha kısa süre içinde düzenli bir işleyiş ile yükselmeyi de mümkün kılmaktadır. Web sitelerinin trafik yoğunluğu göre sıralamasını yapmakta olan Alexa, sürekli olarak güncellenmektedir. Yapılan sıralamalar farklı etkenlere bağlı olarak düzenlenmektedir. Öncelikle sitenin sahip olduğu tekil ve çoğul ziyaretçi sayısı hesaplanmaktadır. Hemen çıkma oranı, sitede geçirilen süre ve toplam sayfa görüntüleme gibi analizler yapılmaktadır. Siteye gelen ziyaretçilerin son ziyaret ettikleri sitede Alexa ile bilinebilmektedir. Ayrıca olumlu yorumlarının rakamsal bilgileri ve oranları da sağlanmaktadır.

Her site için oldukça önemli olan Alexa, reklam verenler başta olmak üzere herkes tarafından ziyarete açıktır. Sitenin sahip olduğu ziyaretçi sayısı başta olmak üzere kalitesi ve alt yapısı hakkında çeşitli bilgiler alınabilmektedir. Bundan dolayı önemli olan Alexada yükselmek için birtakım teknikler vardır. Sitede Alexa Widget kullanımı oldukça büyük bir fayda getirmektedir. Bununla birlikte Alexa’ya link verilmesi de önemlidir. Resim dosyalarının sitenin kendi hostunda olması da Alexa için önemli bir başka husustur. Buna bağlı olarak içeriklerin oluşumunda çok daha fazla resim kullanımı gereklidir. Sitenin sorgulanma sayısının artmasına bağlı olarak Alexa üyeliği de yükselmeyi beraberinde getirebilmektedir.

Sitenin sahip olduğu altyapıya bağlı olarak açılma süresinin kısa olması da Alexada yükselmek için önemli bir oranda katkı sağlamaktadır. Düzenli ziyaretçi akışının devamlılığı açısından sosyal imleme sitelerini kullanmakla birlikte hit canavarı ya da hit sihirbazı olarak bilinen sitelerde yardımcı olabilmektedir. İframe kullanımı ile site içeriğinin başka siteler üzerinden gösterimi de Alexa üzerinden oldukça etkili olmaktadır. Resimler için SEO uygulaması da mutlaka yapılmalıdır. Yapılacak detaylı teknik işlemler ile çok daha iyi bir konuma gelmesini sağlanan sitenin SEO kuralları bakımından da yeterli seviyeye sahip olması şarttır. Veri tabanı bakımından sıkıntıya sahip olan sitelerin Alexa bakımından yeterli düzeye gelebilmesi söz konusu olmadığı gibi sitenin kaliteli bir hizmet sunumu gerçekleştirmemesi de sonuç vermeyecektir. Bu bağlamda uzman desteği alınması çok daha kısa bir zaman diliminde sonuç alınması üzerinde etkili olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Başarılı SEO Stratejileri Nasıl Yapılmalıdır başlıklı makalemizde başarılı seo stratejileri nasıl yapılmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Alexada Yükselmek

  1. […] önceki yazımız olan Alexada Yükselmek başlıklı makalemizde alexada yükselmek bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir