12 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Seocu
Yorumlar: 1

Open Site Explorer

Open Site Explorer

Open Site Explorer basit olarak kullanılabilen SEO durum aracı olarak tanımlanabilir. SEO araçları konusunda önde gelen bir firma olan Moz’un ücretsiz olarak sunduğu bu araç ile web sitenizin SEO alanında değerlendirilmesini sağlayabilir. SEO çalışmalarında doğru kullanımlar olabilmesi için yapılan analizlerinde sağlam verilere dayanması gereklidir. Bunun için kendi sitenizin analizini yapmanın yanında rakiplerinizi de bu araçları kullanarak takip edebilirsiniz. Hem kendi sitenizin hem de aynı kategoride rakip olarak yer alan farklı sitelerin bu aracı kullanarak SEO karnesini inceleyebilirsiniz. Bu şekilde eksikliklerinizi görebilir ve üst sıralarda yer alan sitelerle kendini çalışmalarınız arasındaki çalışmaları karşılaştırabilirsiniz.

Bu araca giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan boşluk kısmına internet sitesinin adresini yapıştırmanız yeterlidir. Analiz için Open Site Explorer aracı birkaç saniye içerisinde raporlar sunacaktır. Page Authority ve Domain Authority puanlamalarını sunmaktadır. Biraz daha alt kısmında ise web sitenize gelen ve giden linklerin kalitesini de görebilmeniz mümkündür. Yapılan analizi daha da detaylı olarak görmek istiyorsanız ise sol üst kısımda yer alan menüleri kullanabilirsiniz. Doğru çalışan ve kaliteli bir araç olmakta ve 5’de 2’si kadarlık linklerinde bulunması söz konusu olmaktadır. Kullanılan aracın tek eksiği ise tarama alanındaki eksiklik olmaktadır. Detaylı analiz araştırmaları yapanlar için ise kullanıcılar bu durumu eleştirebiliyor.

Bu alanda Open Site Explorer ücretsiz olarak sunulan bir sürüm olmaktadır. PRO sürümünün ise daha yüksek bir verim sunacağı da söylenilebilir. SEO çalışmaları ile sitenizin üst sıralarda yer alabilmesi mümkün olmaktadır. Ancak her dönemde gelişen yeni trendlere göre kendinizi ve çalışmalarınızı güncellemeniz daha doğru olacaktır. Bu nedenle de yapacağınız analizler ile kendinizi sürekli yenileyebilir ve çalışmalarınızı çok daha aktif bir şekilde geliştirebilirsiniz. SEO çalışmalarınızın sitenize popülerlik kazandırması için ise yeni gelişen SEO araçlarını mutlaka göz önünde bulundurmanız gereklidir. Özellikle analizlerle çalışmalarınıza sürdürülebilirlik katmak çok önemlidir. Kısa yoldan üst sıralara çıkmayı hedeflerken aynı hızla sıralamanın en gerisine düşme ihtimalinizde bulunabilir. Bu nedenle de çalışmalarınızı analizlerle sürekli takip etmek çok önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Robots. Txt başlıklı makalemizde robots.txt hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “Open Site Explorer

  1. […] önceki yazımız olan Open Site Explorer başlıklı makalemizde open site explorer hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir