5 Nisan 2017
Kategori:
Seo
Yorumlar: 1

SEO Çalışmalarının Etki Süresi

SEO Çalışmalarının Etki Süresi

SEO çalışmalarının etki süresi site içi çalışmalara ve site dışı çalışmalara göre değişiklik gösterir. Site içi çalışmalarda SEO etkisini daha kısa sürede göstermekte iken site dışı çalışmalarda bu etki süresi biraz daha artmaktadır. SEO çalışmalara aktif olan bir site de etkisini birkaç saatte bile gösterebilir iken güncelleme yapılmayan ve fazla pek kullanılmayan bir site için ise birkaç hafta gibi bir süre alabilir.

Web sitesinin başarılı olması ve arama motorunda ilk sıralarda yer alabilmesi için site içi çalışmaların yanında site dışı çalışmalara da önem verilmelidir. SEO çalışmalarının etki süresi site dışı çalışmalarda ise biraz daha farklıdır. Bu duruma sektörün rekabet koşulları ve sektör içinde uygulanan SEO çalışmalarının hızı oldukça etki etmektedir. Site dışı çalışmalarda başka sitelerden alınan backlink de oldukça önem taşır. Fakat backlink alınan sitelerinde güncellenme hızı da SEO çalışmaları için önemli bir detaydır. Backlink bir sitenin arama motorları tarafından daha da çabuk fark edilmesine yarayan bir çalışmadır. Fakat bazı sektörler vardır ki gün içerisinde bile arama motorunda ilk sıra da bulunan web sitesi sürekli değişim gösterebilmektedir. Bu neden ile SEO çalışmalarında sektöre göre etki süresi değişim göstermektedir.

Tüm bu detaylar dikkate alınarak yapılacak olan SEO çalışmalarının etki süresi 5 ile 15 gün arasında değişim gösterebilmektedir. SEO çalışmalarından yeteri kadar verim alabilmek adına web sitesinin belli aralıklar ile güncellenmesi gerekmektedir. Sitenin görsel kalitesi, Site içi kullanımın kolaylığı zaman zaman yapılan değişiklikler SEO çalışmalarını başarıya daha hızlı götürecek olan kuralların arasındadır. Amatörce yapılan SEO çalışmaları arama motorunu kandırmaya yönelik olmaktadır ve arama motorları bunu çok çabuk fark eder. Böyle bir durumda web sitesi banlanır. Web sitesinin banlanması sitenin arama motorunda çıkmaması anlamına gelir ki bu durumdan siteyi kurtarmak oldukça zor bir süreçtir. Site banlandığı takdirde ziyaretçi sayısında da düşme meydana gelecektir. Bu neden ile SEO çalışmalarında profesyonel ekiplerden yardım almak kaliteli bir web sitesi için en uygun yöntem olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan SEO Firmaları başlıklı makalemizde seo firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

One response on “SEO Çalışmalarının Etki Süresi

  1. […] önceki yazımız olan SEO Çalışmalarının Etki Süresi başlıklı makalemizde seo çalışmalarının etki süresi hakkında bilgiler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir